Zamknij

Jak i gdzie inwestować pieniądze? Kompleksowy poradnik

17.12, 23.01.2023 . Aktualizacja: 17.13, 23.01.2023

Z każdym kolejnym rokiem powiększa się grono osób, które podejmują decyzję o rozpoczęciu swojej przygody w świecie inwestycji. Nie każdy z nich wie jednak, z czym się to wiąże i jakich zasad należy się trzymać, aby wszystko odbywało się zgodnie z założeniami. Jednym z najczęściej padających pytań w kontekście inwestowania jest to, od czego zacząć i gdzie dokładnie można przeprowadzać wszelkie transakcje? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań!

Obecnie inwestowanie środków finansowych, zarówno jeżeli chodzi o prywatne inwestycje, jak i te przeprowadzane w ramach działalności zawodowej, nie jest już tak skomplikowane jak wiele lat temu. W tej chwili wystarczy do tego wyłącznie urządzenie z internetem, ponieważ wszystko odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu. Przed rozpoczęciem inwestycji warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, w tym w szczególności sprawdzić, jak znaleźć najlepsze narzędzia maklerskie. 

Kto i jak może zainwestować pieniądze?

Jedni widzą w inwestowaniu szansę na pomnożenie zgromadzonego kapitału, dla niektórych jest to jednak po prostu ciekawy sposób na spróbowanie swoich sił w zupełnie nowym obszarze. Niezależnie od tego, czym kierują się inwestorzy, na rynku tym obowiązują ściśle określone zasady. Wśród warunków, jakie trzeba spełnić, aby móc w ogóle myśleć o przeprowadzeniu transakcji, jest oczywiście ukończenie 18. roku życia i posiadanie zdolności do czynności prawnych. Ponadto, warto przed wejściem na rynek dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania i zestawić je z możliwościami. Kluczem do sukcesu jest bowiem niejednokrotnie właściwe podejście do sprawy, w tym zdrowy rozsądek i odpowiedzialna gra, która jest poparta wiedzą, doświadczeniem, ale i szczęściem. 

Gdzie szukać najlepszych okazji?

Każdy, kto ma w planach przystąpienie do jakiejkolwiek inwestycji, niezależnie od tego, czy chodzi o akcje giełdowe, obligacje, kryptowaluty itd., powinien znaleźć narzędzie online, które znacząco ułatwi zadanie. Mowa tutaj przede wszystkim o rachunku na platformie tradingowej, dzięki któremu uzyskuje się dostęp do wszelkich światowych rynków. Inwestor otrzymuje ponadto stały wgląd do swojego portfela i może na bieżąco kontrolować wszystkie działania, w tym dokonywać analizy dotychczasowych operacji. Chcąc założyć konto maklerskie wystarczy podać potrzebne dane, zweryfikować swoją tożsamość, a następnie zasilić depozyt i nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać pierwszych okazji inwestycyjnych. 

Konto maklerskie - czym kierować się przy wyborze? 

Wybierając rachunek maklerski w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na renomę danego podmiotu i opinie innych inwestorów, którzy mieli już możliwość przetestowania konkretnej usługi. Kolejną istotną kwestią jest wysokość opłat, w tym prowizji, pobieranych przez platformę. Znaczenie ma też to, jak dużą ofertę ma narzędzie, czyli w jakie instrumenty finansowe można za jego pośrednictwem inwestować i na jakich rynkach. Warto pamiętać też o sprawdzeniu, czy platforma zapewnia liczne udogodnienia, w tym np. raporty, analizy, wsparcie eksperckie oraz techniczne. W przypadku takich rozwiązań jak platforma od Saxo inwestorzy mogą zarządzać wszystkimi transakcjami z poziomu jednego konta i to w szybki, sprawny oraz bezpieczny sposób. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%