Zamknij

Masz problem ze znalezieniem pracy w Sanoku? W tych branżach warto szukać zatrudni

Artykuł Sponsorowany + 11:06, 28.06.2023 Aktualizacja: 12:05, 28.06.2023

Bezrobocie w Sanoku utrzymuje się na poziomie porównywalnym z ogólnopolskim. A jednak wielu mieszkańców doświadczyło poważnych problemów w poszukiwaniu pracy w mieście. Skąd ta rozbieżność? W Sanoku praca jest, ale głównie dla przedstawicieli kilku określonych branż. Pozostali są zmuszeni pracować niezgodnie ze swoimi kwalifikacjami albo szukać zatrudnienia w innych miejscowościach. Sprawdź, czy należysz do szczęśliwców mogących pracować na miejscu i dowiedz się, jakie masz alternatywy.

Komu w Sanoku ciężko znaleźć pracę?

Głównymi pracodawcami w Sanoku są firmy związane z przemysłem chemicznym, budownictwem i rolnictwem, a także z turystyką, z uwagi na rosnącą popularność miasta jako miejsca wartego odwiedzenia. Najwięcej ofert pracy znajdą niewykwalifikowani robotnicy, a także fachowcy pracujący fizycznie: murarze i tynkarze, blacharze i lakiernicy, fryzjerzy, piekarze.

Lista zawodów deficytowych w Sanoku jest bardzo krótka. Spośród osób z wyższym wykształceniem, problemów ze znalezieniem pracy nie będą mieli inżynierowie elektrycy, lekarze, logopedzi oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych i oligofrenopedagodzy. Przedstawiciele innych profesji oczywiście również mogą skutecznie poszukiwać zatrudnienia w zawodzie, ale może to być trudne, w związku z małą ilością wakatów.

Rzeszów – alternatywa dla sanoczan

Nie możesz znaleźć pracy w Sanoku, ale nie chcesz się wyprowadzać z tego pięknego, spokojnego i klimatycznego miasta? Na szczęście jest alternatywa w postaci oddalonego o 75 km Rzeszowa. Trzeba powiedzieć uczciwie: to rozwiązanie tylko dla osób mobilnych, ponieważ codzienna droga do pracy będzie zajmowała powyżej godziny. Czy warto podejmować ten trud? Wszystko zależy od branży.

W Rzeszowie mnóstwo miejsc pracy czeka w logistyce i spedycji, w branży motoryzacyjnej oraz w licznych zakładach produkcyjnych. Niezwykle ciekawe opcje są związane z lotnictwem. Wszystkie oferty wygodnie przejrzysz na Gowork.pl.

Przedstawiciele niektórych branż mogą również skorzystać ze zdobyczy nowych technologii i zdecydować się na pracę zdalną lub hybrydową – wówczas konieczność dojeżdżania do Rzeszowa zostaje wyeliminowana lub przynajmniej mocno ograniczona.

Czego wymagają od kandydatów rzeszowscy pracodawcy?

Szukając pracy w Rzeszowie, warto zwrócić uwagę na oczekiwania pracodawców. W stolicy Podkarpacia dostępnych jest wiele ofert dla osób z wyższym wykształceniem. Poszczególne branże wiążą się natomiast z koniecznością posiadania określonych uprawnień czy przejawiania pewnych cech.

W logistyce przyda się praktyka w zawodzie a w przypadku magazynierów – uprawnienia na wózki widłowe. W usługach poza udokumentowanym wykształceniem liczą się kompetencje miękkie –

umiejętność nawiązywania kontaktów z klientem, otwartość i wysoka kultura osobista. W przypadku pracowników fizycznych ważne są również skrupulatność, dokładność, ale i umiejętność pracy w grupie oraz pod presją czasu.

Sanok czy Rzeszów – gdzie szukać pracy?

Gdzie zatem lepiej rozpocząć poszukiwania pracy? W Rzeszowie jest więcej ofert, miasto oferuje również możliwość awansu i rozwoju zawodowego. Dużym plusem są wyższe niż w Sanoku wynagrodzenia i dostęp do nowoczesnych technologii – sprawdź warunki pracy na https://www.gowork.pl/praca/sprzedawca;st/rzeszow;l.https://www.gowork.pl/praca/sprzedawca;st/rzeszow;l

Jeśli natomiast należysz do przedstawicieli branż deficytowych w Sanoku, warto poczekać na interesującą cię ofertę, wykonując tymczasem pracę inną niż wymarzona, ale za to na miejscu.

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%