Zamknij

SAP HANA odpowiedzią na panujące trendy w obszarze analizy

16:26, 04.04.2018 | .

Nieustająco zmieniające się otoczenie biznesowe utrudnia podejmowanie odpowiednich decyzji. W sytuacji, gdy w grę wchodzą duże wolumeny informacji i wykonuje się miliony transakcji, trudno o narzędzia, które umożliwią dokładną analizę zdarzeń zarówno wewnątrz organizacji, jak i zachodzących w jej zewnętrznym otoczeniu. Właśnie z tego powodu, w 2010 roku SAP wprowadził nowe rozwiązanie oparte o technologię in-memory. Dzięki niej przetwarzanie danych staje się szybsze, a bariery technologiczne – takie jak słabsze procesory – przestają być problemem.

analysis-business-chart-877696.jpg

SAP HANA to najnowszej generacji platforma, umożliwiająca przetwarzanie i zarządzanie danymi w pamięci operacyjnej, dając efekt w postaci rewolucyjnej wydajności, tempa przetwarzania danych oraz nowych możliwości raportowania i analiz. Została stworzona z myślą o firmach, które posiadają wiele systemów informatycznych, ale nie są zadowolone z dotychczasowej mocy obliczeniowej. To idealne rozwiązanie także dla tych, którzy wykonują wiele złożonych i czasochłonnych operacji w systemie jednocześnie. SAP HANA gwarantuje przyspieszenie realizacji procesów w systemie rzędu kilkuset procent. To niewyobrażalny skok jakościowy – mówi Michał Sarna, Technology Manager SAP BASIS Hicron.

Biznesowe korzyści z wykorzystania SAP HANA

  • Analiza danych w czasie rzeczywistym jest możliwa dzięki przesunięciu danych i źródeł informacji do pamięci cyfrowej.
  • Przyspieszone agregacje dzięki wykorzystaniu kolumnowej bazy danych oraz technologii in-memory
  • Możliwe antycypowanie przyszłych trendów, tworzenie zaawansowanych symulacji bazując na BigData
  • Efektywna praca zdalna dzięki funkcji udostępniania danych innym użytkownikom
  • Wyższa jakość danych sprawia, że podejmowane decyzje stają się dokładniejsze i łatwiejsze
  • Możliwość korzystania za pomocą urządzeń mobilnych proste dzięki wykorzystaniu zasad UX i nowoczesnych interfejsów graficznych, co sprawia, że każde miejsce może być miejscem pracy
  • Rozwiązanie zawiera w sobie wiele przydatnych funkcji, dzięki czemu możemy ograniczyć posiadane narzędzia i oprogramowania – upraszcza to infrastrukturę IT oraz redukuje koszty

Platforma SAP HANA umożliwia korzystanie z najnowocześniejszych technologii i trendów w branży IT, do których należą między innymi przetwarzanie w chmurze czy wirtualizacja. Użytkowanie SAP HANA znajdującego się w chmurze to łatwy, ale i bezpieczny dostęp do danych czy raportów, bez względu na miejsce, gdzie się znajdujemy. Dzięki tej platformie jesteśmy w stanie także w prosty sposób tworzyć i udostępniać potrzebne aplikacje biznesowe. Aplikacje te bez trudu mogą być dostępne przy użyciu urządzeń mobilnych.

Facebook prawdę Ci powie

SAP HANA wprowadza także całe spektrum możliwości analitycznych dostosowanych do pozyskiwania danych z coraz to nowszych źródeł, takich jak portale społecznościowe. Czemu to jest takie ważne? Ludzie coraz więcej danych udostępniają właśnie w mediach społecznościowych. Trzeba na bieżąco je śledzić by móc wychwycić zmieniające się tendencje zanim zrobi to konkurencja.

apple-applications-apps-607812.jpg

Klienci SAP odczują korzyści

Co jeszcze wyróżnia SAP HANA? Platforma ta daje możliwość rozszerzenia posiadanych już zasobów o dodatkowe aplikacje biznesowe. Jedną z kluczowych cech rozwiązań jest właśnie łatwość użytkowania i przystosowania do obecnie posiadanej infrastruktury informatycznej i stosowanych rozwiązań wspomagających prowadzenie działalności gospodarczej. Otwarta architektura, niezależność systemu oraz prosta integracja z odrębnymi systemami i rozwiązaniami SAP sprawia, że platforma ta rewolucjonizuje obszar raportowania i analizy oraz pozwala na poprawę wyników finansowych biznesów prowadzonych przez klientów SAP.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%