Zamknij

Dlaczego warto kotu podawać karmę bezzbożową?

13:10, 08.09.2021 | materiały partnera

Jeśli jesteś opiekunem kota, to na pewno chcesz dla niego jak najlepiej. Dlatego m.in. kupujesz mu karmy renomowanych marek, nagradzasz go smacznymi przekąskami, jak i regularnie się z nim bawisz. Niestety jednak wielu właścicieli kotów popełnia wiele błędów w kwestii żywienia swoich pupili. Karmy z wieloma dodatkami nie zawsze są zdrowe i najlepsze. Dużo lepszą alternatywą są karmy bezzbożowe. Dlaczego? Sprawdź to!

Czym powinniśmy żywić kota?

Kot ma całkowicie inny przewód pokarmowy niż pies czy inne zwierzaki. Jest również mięsożercą. Dlatego w jego diecie absolutnie nie może brakować mięsa. Często jednak w składzie karm dla kotów jest go zaskakująco mało. Producenci takich pokarmów zachęcają do zakupu poprzez tworzenie ciekawych opakowań z wieloma dodatkami. W końcu mogłoby się wydawać, że karma zawierająca wiele różnych składników jest znacznie zdrowsza i atrakcyjniejsza niż karma z samym mięsem, prawda?

Okazuje się jednak, że karma z samym mięsem jest najlepsza dla kotów! Oczywiście, jeśli w składzie będą znajdowały się niewielkie ilości warzyw czy innych dodatków, to nic złego, jednakże są one zbędne. Uwzględniając ten fakt, karma bezzbożowa dla kota jest najlepszym wyborem!

Co znajdziemy w bezzbożowej karmie dla kota?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, czego nie znajdziemy w karmie bezzbożowej dla kota. Przede wszystkim jest ona wolna od niepotrzebnych dodatków takich jak zboża, barwniki, sztuczne aromaty, konserwanty, czy polepszacze smaku. Zawiera natomiast bombę witamin i minerałów, taurynę, kwasy tłuszczowe oraz co najważniejsze - wysokiej jakości mięso. Ten ostatni składnik najczęściej stanowi nawet ponad 60% całej karmy! Poza tym obecne w składzie są oleje, tłuszcze, czy substancje mineralne. Producenci nierzadko dodają również przyprawy, które mają za zadanie polepszyć smak i zachęcić koty do zjedzenia pysznego posiłku!

Gdzie możemy kupić karmę bezzbożową dla kota?

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup zdrowej bezzbożowej karmy dla swojego kota, to na pewno zastanawiasz się teraz, gdzie możesz ją kupić? Takich produktów powinieneś szukać przede wszystkim w sklepach zoologicznych. Rozbudowaną ofertę proponuje internetowy sklep zoologiczny Wataha, w którym możesz kupić karmy z wysoką zawartością mięsa takiego jak drób, jagnięcina, cielęcina, wołowina, czy ryby.

Ofertę możesz sprawdzić już teraz na stronie: https://karmawataha.pl.

Pamiętaj jednak, że bazą diety Twojego kota koniecznie powinna być karma mokra, ponieważ zawiera duże ilość wody, a jak wiadomo - koty nie przepadają za jej piciem, dlatego często zmagają się z chorobami nerek. Karma sucha natomiast może stanowić świetny dodatek do diety. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%