Zamknij

Jak maksymalizować sprzedaż w sklepie internetowym w UK ?

10:38, 28.03.2022 | .

Nie jest problemem uruchomić w UK sklep internetowy UK to idealny rynek aby uruchomić tego typu aktywność gospodarczą. Sprzedaż internetowa w UK nie jest jednak wbrew pozorom tak łatwa jakby się mogło wydawać, wielu osobom wydaje się że wystarczy uruchomić sklep internetowy, najlepiej abonamentowy, włączyć integrację z dziesiątkami hurtowni dropshipping, mieć w sklepie kilkanaście tysięcy produktów i usiąść na kanapie i obserwować jak biznes się kręci, niestety, gdyby to było aż tak łatwe jak obiecują platformy abonamentowe - każdy mógłby być milionerem.

Handel internetowy w UK to ciężki kawałek chleba, szczególnie w kategoriach produktów markowych na którym to rynku są duzi gracze inwestujący miliony w reklamę oraz towar, nie masz najmniejszych szans na konkurowanie z takimi potentatami ceną.

Odpowiedzią na to jest wybór odpowiedniej niszy oraz skuteczna i relatywnie tania reklama sklepu internetowego na terenie UK.

Uruchomienie czegoś takiego jak sklep internetowy w UK nie stanowi problemu, problemem jest natomiast odpowiedni dobór targetu. Nie każdy kto myśli o założeniu sklepu internetowego w UK bierze pod uwagę dedykowanie swojego sklepu Polonii, praktycznie każdy jako pierwszą myśl bierze uruchomienie takiego sklepu internetowego pod rdzennych Brytyjczyków bo to znacznie bardziej lukratywna nisza niż Polonia mieszkająca w UK.

Nic bardziej mylnego. Nie bagatelizował bym potencjału Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii tak szybko ponieważ Wielką Brytanię zamieszkują miliony Polaków, ludzi którzy tęsknią za krajem którzy spragnieni są polskich produktów , którzy nie mogą sobie pozwolić na to aby być np. co tydzień w kraju żeby sobie coś przywieźć.

Jest to ogromna nisza z której potencjału warto skorzystać z jeszcze jednego powodu.

Zapewne zdajesz sobie sprawę że potentatem na rynku wyszukiwarek internetowych jest firma Google ?

Nie inaczej jest w UK, napewno nie zdajesz sobie jednak sprawy jak wygląda różnica w kosztach prowadzenia kampanii reklamowej pod rdzenną brytyjską klientelę a Polonię.

Jest ogromna.

Uruchamiając kampanię reklamową dla sklepu internetowego w UK dedykowanego pod rdzennych Brytyjczyków musisz liczyć się z kosztami za klik na poziomie od kilku do nawet kilkunastu Funtów, musisz mieć jednocześnie świadomość tego że nie każdy kto wejdzie do twojego sklepu internetowego coś kupi, statystycznie może to być nawet 1/50 czy 1/100 sób, przelicz sobie więc szybko ile będzie cię kosztowało pozyskanie tylko jednego klienta ?

Aby z powodzeniem prowadzić taką kampanię reklamową trzeba mieć ogromny margines marży a więc nabywać produkty z bardzo wysokimi rabatami, i produkty które nie będą tanie po to aby niwelować wpływ kosztów reklamy na twój zysk.

Przy tanich i bardzo tanich produktach nie masz szans aby zarobić na koszt reklamy nie mówiąc o wypracowaniu jakiegokolwiek zysku korzystając z tej formy reklamy.

Dlaczego mówimy o Google ?

Dlatego że osoby najbardziej zmotywowane do zakupu czegokolwiek to właśnie osoby szukające produktów w Google. Reklama sklepu internetowego na Facebooku dla przykładu trafia na ogół do słabo zmotywowanych do zakupu ludzi, mówi się że osoby spędzające czas na Facebooku - nie są w trybie kupowania i coś w tym jest, konwersja w tego typu reklamie jest znacznie niższa niż w przypadku Google , dlatego w tym artykule omawiamy skuteczne formy reklamy.

UK to bardzo konkurencyjny rynek więc koszty reklamy sklepu internetowego w google.co.uk potrafią się zmieniać niemalże z godziny na godzinę, raz klik może kosztować 50 pensów, za chwilę może kosztować 5 lub 10 Funtów.

Dlatego warto rozważyć budowę sklepu internetowego pod mieszkającą w UK Polonię ponieważ stawki na polskojęzyczne frazy kluczowe w google.co.uk potrafią być nawet 5-6 krotnie niższe.

Jak założyć sklep internetowy w uk ?

Nie jest problemem znaleźć kogoś kto uruchomi sklep internetowy UK jest pełna ofert firm które uruchamiają sklepy internetowe UK jest takżę pełne ofert firm informatycznych z Polski które również z powodzeniem i to znacznie taniej taki sklep będą w stanie ci zbudować. musisz jednak zwracać uwagę na kilka elementów przy wyborze konkretnej usługi/firmy

  • unikaj sklepów na tzw. abonament ponieważ jest to źródło niekończących się i wbrew pozorom nie małych kosztów - sklep internetowy na abonament to struktura zamknięta bardzo ograniczona funkcjonalnie, za każda dodatkową opcję płacisz dodatkową kwotę w abonamencie, co więcej jeśli zainwestujesz w budowę indywidualnego szablonu to w chwili rezygnacji z usługi tracisz pieniądze zainwestowane w abonament oraz budowę szablonu ponieważ nie jesteś właścicielem rozwiązania
  • wybierając wykonawcę sklepu w modelu własnościowym powinieneś kierować się nie tylko ceną ale przede wszystkim tym aby sklep internetowy który zostanie dla Ciebie zbudowany nie uzależniał cię od wykonawcy, czyli stałej płatnej obsługi która często jest przemilczana do chwili wpłaty całości kwoty za budowę sklepu. Pozornie tańsza oferta może się okazać znacznie droższa.
  • pytaj wykonawcę czy jest w stanie zintegrować ci wszystkie niezbędne funkcjonalności przed wpłaceniem zaliczki, żadaj takich zapewnień na piśmie/ w formie maila, nie ustalaj niczego przez telefon, telefon nie jest żadnym dowodem w sądzie
  • unikaj wpłacania całej kwoty z góry

Szukając wykonawców uruchom google.co.uk i wpisuj zapytania tj.

- jak otworzyć sklep internetowy w uk

- sklep internetowy uk

- sklepy internetowe uk

- budowa sklepów internetowych uk

Kierując się powyższymi zasadami, masz duże szanse na powodzenie swojego przedsięwzięcia.


 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%