Zamknij

10 wskazówek przy kupnie szkieł kontaktowych

09:39, 02.06.2022 | .

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych okularów. Znacznie zwiększają komfort widzenia oraz funkcjonowania w różnych sytuacjach, dlatego nie dziwi fakt, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu, trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Oto najważniejsze z nich.

Kup soczewki kontaktowe po wizycie u okulisty

Choć wybór szkieł kontaktowych jest naprawdę duży i bez trudu można je nabyć przez internet, to zawsze należy pamiętać, aby przed pierwszym zakupem poddać się badaniu okulistycznemu. Specjalista nie tylko oceni wadę wzroku i pomoże w doborze soczewek o odpowiednich parametrach, ale też sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do ich używania.

Pamiętaj, że parametry soczewek różnych marek mogą się od siebie różnić

Nie zmieniaj bez konsultacji z okulistą marki wybranych wcześniej soczewek, ponieważ modele od różnych producentów mogą się znacznie od siebie różnić i zachodzi spore prawdopodobieństwo, że nowe soczewki nie spełnią swojej funkcji.

Nie wykorzystuj recepty na okulary do wyboru soczewek kontaktowych

Recepta na okulary, to nie to samo, co recepta na szkła kontaktowe. Chcąc kupić soczewki, koniecznie trzeba uzyskać receptę właśnie na nie, aby mieć pewność, że będą dobrze dopasowane do wady oraz budowy oka. Warto też wiedzieć, że moc szkieł kontaktowych i okularowych może się pomiędzy sobą różnic.

Szkła kontaktowe jednodniowe, tygodniowe, a może miesięczne?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie soczewek kontaktowych, zapoznaj się z ich rodzajami oraz trybem noszenia. Obecnie na rynku dostępne są m.in. szkła kontaktowe jednodniowe lub takie, których można używać np. przez dwa tygodnie lub nawet miesiąc. Zastanów się, które będą dla ciebie najlepsze.

Przemyśl swój budżet

Zakup soczewek to nie jednorazowa inwestycja, tylko wydatek, który będzie się powtarzał. Pamiętaj, żeby porównać ceny – zależą one nie tylko od sklepu, ale też od opakowania, które może zawierać różną ilość szkieł kontaktowych. Planując budżet, nie zapomnij o koszcie płynu do czyszczenia soczewek.

Zapoznaj się z zasadami noszenia soczewek

Jeśli nigdy nie nosiłeś szkieł kontaktowych, poznaj nie tylko ich zalety, ale także wady. Postaraj się jak najwięcej dowiedzieć o zasadach, których trzeba przestrzegać, możliwych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Dzięki temu podjęcie ostatecznej decyzji będzie łatwiejsze.

Zastanów się nad swoją konsekwencją

Jeżeli nie jesteś osobą konsekwentną i w miarę zdyscyplinowaną, może się okazać, że noszenie soczewek będzie dla ciebie problemowe. Trzeba pamiętać, że aby dobrze spełniały swoją funkcję, należy dbać o ich systematyczną dezynfekcję oraz wymianę w określonym terminie. Pomyśl, czy będziesz tego przestrzegać.

Kupuj w sprawdzonych miejscach

Aby mieć pewność co do jakości produktu, kup soczewki kontaktowe w salonie optycznym bądź w specjalistycznym sklepie będącym partnerem najlepszych światowych marek. Wybieraj tylko certyfikowane medyczne produkty.

Wypróbuj soczewki kontaktowe

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze szkłami kontaktowymi i masz obawy dotyczące, tego, czy to dobra decyzja, nie kupuj od razu zbiorczego opakowania soczewek. Sporo producentów oferuje soczewki próbne, z których warto skorzystać, zanim kupi się więcej sztuk.

Nie bój się! To naprawdę nic trudnego

Wiele osób marzy o zrezygnowaniu z okularów, ale boi się zakładania i noszenia szkieł kontaktowych. Pamiętaj, że dzisiejsze soczewki to bardzo nowoczesne i komfortowe produkty, a korzystanie z nich nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Spróbuj i przekonaj się, jakie to proste i wygodne!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%