Zamknij

Przetwornik momentu obrotowego T22

10:14, 27.06.2022 | .

Przetworniki momentu obrotowego T22 zostały wyprodukowane przez firmę HBM. Są one przeznaczone dla znamionowych zakresów momentu od 0.5 Nm do 1 kNm.

Opisywany model wyróżnia się szczególną efektywnością, biorąc pod uwagę niskie koszty użycia. Oprócz tego czujnik pomiarowy charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowań. Warto zaznaczyć, że przez pewien czas T22 był dostępny wyłącznie dla znamionowych wartości momentu do 1kNm.

Przetworniki momentu obrotowego - najważniejsze informacje

Opisywany przetwornik momentu obrotowego jest obecnie przeznaczony również dla małych wartości momentów znamionowych. Zapewnia on maksimum elastyczności podczas zastosowań laboratoryjnych oraz na stanowiskach testowych, które znajdują się na końcu linii produkcyjnej. Maksymalna elastyczność jest zapewniona także w przypadku aplikacji wymagających niskich momentów. Obowiązują one np. w badaniach medycznych lub materiałowych, a także na stanowiskach testowych łożysk.

Przetworniki momentu obrotowego T22 są również bardzo efektywne pod względem kosztowym. Wynika to z faktu, iż są one fabrycznie wyposażone w zintegrowaną elektronikę. W związku z tym nie ma konieczności wykorzystania dodatkowego wzmacniacza. Czujnik pomiarowy jest ponadto bezobsługowy. Sporą korzyścią dla użytkowników jest zatem fakt, iż do właściwej integracji przetwornika w maszynie wymagany jest wyłącznie minimalny nakład czasu oraz kosztów.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat przetworników momentu obrotowego?

Jeśli chodzi o sam układ, jest on wyposażony w dwa analogowe wyjścia - napięciowe oraz prądowe. Dzięki temu jego zastosowanie jest nie tylko znacznie ułatwione, ale również bardziej elastyczne. Konstrukcja w formie wałka ułożyskowanego w swojej obudowie sprawia, że przetworniki momentu obrotowego są perfekcyjnie dopasowane do dynamicznego i statycznego pomiaru momentu. Dotyczy to zarówno elementów obrotowych, jak i nieobracających się.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%