Zamknij

Najpopularniejsze seriale na TVP - zobacz, co oglądają widzowie

10:20, 27.06.2022 |
Skomentuj

Preferujesz zagraniczne produkcje czy może specjalne miejsce w Twoim sercu zajmują polskie serie? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, wybór produkcji dostępnych na TVP jest tak szeroki, że każdy miłośnik seriali z pewnością znajdzie coś wręcz idealnego dla siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych seriali TVP, byś mógł wygodnie zasiąść na kanapie, sięgnąć po przekąski i rozpocząć seans najlepszych produkcji!

 

Zagraniczne seriale emitowane na TVP

Telewizja Polska to polski telewizyjny nadawca publiczny, który posiada w swej ofercie kilka interesujących seriali. Przykładem produkcji, która zyskała niemałą popularność jest Gomorra – serial kryminalny zainspirowany książką, która wyszła spod pióra Roberta Saviano oraz jej filmową adaptacją w reżyserii Matteo Garronego. Seria powstała we Włoszech oraz Niemczech, jednak na ekranie nie zobaczymy scen niczym z włoskich pocztówek – Gomorra cechuje się dużym realizmem, ukazując nierówności w społeczeństwie. Oglądając tę serię, będziemy mogli dostrzec kontrast między drogimi posiadłościami osób należących do gangu a domami biedniejszych ludzi.

Dużą popularnością cieszą się również seriale tureckie – przykładem jest seria Przysięga, znana również jako Yemin. To produkcja emitowana na antenie TVP od września 2019 roku. Możemy w niej podziwiać perypetie Reyhan – dziewczyny, która urodziła się na wsi i swe dzieciństwo spędziła w tradycyjnej rodzinie. Kiedy jednak jej matka umiera, życie głównej bohaterki się zmienia. Zostaje ona poproszona o poślubienie syna swego przybranego wuja – z początku jest ku temu niechętna, jednak ostatecznie postanawia dać temu szansę.

Ten serial turecki to jednak nie jedyna produkcja z tego kraju, która jest warta uwagi – koniecznie sprawdź inne serie na TVP VOD!

Więzień miłości to kolejna turecka produkcja, która przypadła do gustu polskim widzom. Przedstawia ona historię Ömera, który nie ma czasu na związek, mimo że jego siostra nieprzerwanie namawia go, aby wreszcie się ustatkował. Kiedy mężczyzna dowiaduje się jednak, iż Ayse umrze, decyduje się spełnić jej marzenie – podejmuje decyzję o fikcyjnym małżeństwie. Czy okaże się to jednak dobrym wyborem?

Polskie seriale TVP

Warto pamiętać, że nasze rodzime produkcje nie mają się czego powstydzić w porównaniu z serialami z innych krajów. Aby to udowodnić, przedstawiamy serie, które są warte uwagi!

Poczynając od ponadczasowych polskich telenoweli obyczajowych, musimy wspomnieć o M jak miłość – serii, która prezentuje losy rodziny Mostowiaków. Tę produkcję możemy oglądać na antenie TVP od listopada 2000! To zdecydowanie najpopularniejszy i najchętniej oglądany program w Polsce. Warto również przytoczyć Barwy szczęścia. Widzowie mogą śledzić historię mieszkańców warszawskiej ulicy Zacisznej. Podobnie jak M jak miłość, ta produkcja jest emitowana na TVP od wielu lat – od 2007 roku!

Wśród seriali dostępnych na TVP możemy znaleźć również klasyki, takie jak Czas honoru. Seria ta zajmuje specjalne miejsce w sercach wielu osób – z tego też powodu widzowie wracają do niej regularnie. To serial wojenny prezentujący losy polskich oficerów oraz ich bliskich.

Innym serialem wojennym jest seria Ludzie i bogowie – stanowi ona perspektywę zwykłego, szarego żołnierza. Można w niej ujrzeć wewnętrzne dylematy, etyczne zagwozdki głównych bohaterów, co w doskonały sposób udowadnia, że nic nie jest czarno-białe, gdyż świad posiada wiele odcieni szarości.

Serialem, który z pewnością spodoba się miłośnikom sztuki oraz dramatów, będzie produkcja Artyści. Posiada ona 8 odcinków i prezentuje losy nowego dyrektora Teatru Popularnego w Warszawie. Podczas seansu warto zwrócić uwagę na niebywałą grę aktorską – nie możemy się temu jednak dziwić, gdyż wśród obsady można zobaczyć Marcina Czarnika, Dorotę Segdę, jak i Agnieszkę Glińską. Artyści udowadniają, że polskie seriale mogą zostać stworzone na niebywale wysokim poziomie!

Wśród polskich serii, które były niegdyś emitowane na antenie TVP, należy wymienić również Prokuratora. To serial kryminalny, który umożliwia widzom śledzenie pracy prokuratora oraz patronującemu mu policjanta. Duet ten rozwiązuje kolejne zagadki, jednocześnie starając się rozwikłać rodzinną tajemnicę, która od lat dręczy Procha. To produkcja, która zachwyci miłośników kryminalnych opowieści. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%