Zamknij

Kiedy najlepiej stosować rękawiczki lateksowe?

10:28, 27.06.2022 | .
Pexels

Skóra naszych dłoni jest odporna na wiele czynników, jednak niektóre czynności wymagają, abyśmy zabezpieczyli ją w dodatkowy sposób. Doskonałą ochronę zarówno podczas codziennych zadań, takich jak sprzątanie czy gotowanie, jak i w trakcie obowiązków zawodowych, stanowią rękawiczki lateksowe. Co je wyróżnia i kiedy najlepiej je stosować? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie!

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Możemy wyróżnić kilka głównych rodzajów rękawiczek jednorazowych. Rękawiczki nitrylowe są produkowane z kauczuku syntetycznego i posiadają właściwości antyalergiczne, dlatego będą stanowić odpowiedni wybór dla osób posiadających wrażliwą skórę. Cechują się one odpornością na wiele tłustych oraz chemicznych substancji, dzięki czemu wykorzystywane są w pracy w laboratoriach, jak i warsztatach samochodowych. Ten rodzaj rękawic sprawdza się też w kosmetyce estetycznej oraz gastronomii.

Rękawiczki winylowe są mało elastyczne, jednak sprawdzą się jako ochrona przed płynami ustrojowymi czy bakteriami. A jeśli chodzi o rękawice foliowe, to ich zastosowanie znajdziemy we fryzjerstwie, kosmetyce, a także w sklepach spożywczych, gastronomii.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rękawic są rękawice lateksowe. Produkuje się je z naturalnego kauczuku, dlatego wyróżniają się one wyjątkową elastycznością, jak i rozciągliwością oraz wytrzymałością. Co istotne, nie są one grube, dlatego pozwalają na większą precyzję działania.

Wybór rękawiczek zależy od naszych preferencji – ważne jest jednak, aby zaopatrzyć się w wyroby najwyższej jakości. Koniecznie sprawdź wytrzymałe i niezwykle elastyczne rękawice lateksowe na https://eplaster.pl/pl/c/Lateksowe/81. W asortymencie znajdziesz produkty komfortowe w noszeniu, jak i zakładaniu oraz zdejmowaniu. Co ważne, nie zawierają one tiazoli, tiuramów czy tiomoczników, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. 

Do czego wykorzystywane są rękawiczki lateksowe?

Rękawiczki lateksowe stanowią zabezpieczenie przed różnego rodzaju drobnoustrojami oraz patogenami, takimi jak wirusy czy bakterie – właśnie dlatego znajdują one tak szerokie zastosowanie w medycynie. Diagnostyczne rękawiczki z lateksu zapewniają medykom bezpieczeństwo podczas kontaktów z wydzielinami czy płynami drobnoustrojowymi.

Rękawice lateksowe znajdują zastosowanie w chirurgii oraz stomatologii – wynika to z faktu, że są one cienkie i umożliwiają wykonywanie dokładnych, precyzyjnych ruchów. Przydadzą się one także podczas czynności, takich jak cewnikowanie czy zmiana opatrunków oraz pieluch u chorych pacjentów.

Produkt ten sprawdzi się nie tylko w czynnościach medycznych, ale i podczas farbowania włosów czy wykonywaniu henny – w doskonały sposób chroni on nasze dłonie przed zabarwieniem. Ponadto, wyroby te sprawdzają się w kosmetologii. Co ważne, jeśli wybierzemy właściwy rozmiar rękawiczek, nie ma możliwości, aby się one zsunęły – właśnie dlatego zapewniają one doskonałą ochronę dla naszej skóry.

Jednorazowe rękawiczki lateksowe wykorzystuje się również podczas wykonywania codziennych czynności – przygotowywania jedzenia, obierania warzyw, jak i w trakcie sprzątania. 

Warto jednak pamiętać, że rękawiczki lateksowe nie będą stanowić rozwiązania dla wszystkich osób – lateks może powodować uczulenia. Dodatkowo, materiał ten posiada dość charakterystyczny zapach, który może niektórym przekazać. Nie można również zapomnieć o tym, iż rękawiczki z lateksu niszczą się pod wpływem olejów mineralnych oraz tłuszczów, dlatego nie są one zalecane podczas kontaktu z substancjami tłustymi. 

Jak używać rękawiczek jednorazowych?

Zanim założymy rękawiczki jednorazowe, powinniśmy dokładnie umyć ręce i je wysuszyć. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko zanieczyszczenia produktu brudnymi dłońmi. Jeśli to zrobimy, możemy wyjąć jedną rękawicę z opakowania, chwycić jej końcówkę i płynnym ruchem wsunąć ją na dłoń. Podobnie robimy przy zakładaniu drugiej rękawiczki.

Część osób może mieć problem z odpowiednim ściągnięciem rękawiczek jednorazowych. Aby tego dokonać, powinniśmy złapać jedną z rękawic na wysokości nadgarstka i pociągnąć, wywracając ją na drugą stronę. W przypadku drugiej rękawiczki, wkładamy dłoń między nią a nadgarstek, by następnie zsunąć produkt tak, by naciągnęła się ona na już ściągniętą rękawice. Ostatnim krokiem jest wyrzucenie użytych rękawic i dokładne umycie rąk.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%