Zamknij

A może praca w opiece w Niemczech?

07:30, 05.07.2022 | .

Czasy kiedy pracy było mało minęły bezpowrotnie. Dzisiaj to pracodawcy martwią się o to, czy znajdą odpowiedniego pracownika. Dotyczy to nie tylko rynku polskiego ale właściwie całej Europy. Dzięki temu polscy pracownicy mogą przebierać w ofertach pochodzących z kraju i ze świata. Jedną z bardziej przyszłościowych branż jest opieka nad osobami starszymi. Jest to bezpośredni efekt starzenia się wielu europejskich społeczeństw, który pociąga za sobą zwiększone zapotrzebowanie na usługi opiekunów oraz opiekunek osób starszych. Na czym polega praca takiego opiekuna, jakie są wymagania oraz ile można zarobić? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Tak naprawdę próg wejścia do zawodu opiekuna osób starszych nie jest zbyt duży. W przypadku osób chcących pracować w opiece w Niemczech wymagane są dwie główne rzeczy. Po pierwsze, doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które mogło zostać zdobyte, albo w pracy zawodowej, albo w domu podczas opieki nad rodzicem, czy dziadkami. Po drugie, to oczywiście znajomość języka niemieckiego. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że opiekunka będzie dogadywać się ze schorowanym niemieckim seniorem na migi. Oczywiście nie musi być to znajomość biegła. Wystarczy poziom średniozaawansowany, który spokojnie pozwala na prowadzenie komunikacji zarówno z podopiecznym, jego rodziną, jak również osobami trzecimi.

Jeśli chodzi o oferty finansowe dla opiekunek do osób starszych, to są one zróżnicowane, jednak w przypadku firmy Veritas Opieka średnia oscyluje w okolicach 1800 euro netto na miesiąc. Do tego darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie na szteli. Ponadto Veritas Opieka zapewnia bezpłatny transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Dzięki temu koszty jakie opiekunka seniora musi ponieść podczas zlecenia są naprawdę minimalne i większość pensji może być wydana na przyjemności, zaoszczędzona lub po prostu przesłana do rodziny w Polsce. Najnowsze i najlepsze oferty pracy w opieka Niemcy znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%