Zamknij

Gdzie kupić koło akrobatyczne i na co zwrócić uwagę?

09.08, 03.08.2022 .

Szukasz miejsca, w którym możesz kupić własne koło aerial, ale obawiasz się pomyłek? Nie chcesz zapłacić za produkt niskiej jakości? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, by nie popełnić podstawowych błędów? Wybierz razem z nami idealne koło!

Jakiego koła szukać?

Dobrego, czyli wytrzymałego, wysokiej jakości, przeznaczonego do aerial hoop i odpowiednio dobranego. 

Pamiętaj, koło aerial powinno spełniać wszystkie Twoje wymagania i jednocześnie wszelkie normy nałożone na tego typu sprzęt. Unikaj więc zakupu kół cyrkowych z niesprawdzonych źródeł i takich, na temat których trudno uzyskać informacje. Dobre sklepy chętnie dzielą się pełną specyfikacją sprzedawanych produktów i to właśnie tam należy szukać podstawowych wskazówek. Jeśli materiał wykonania, wytrzymałość czy producent to informacje niejasne, budzące wątpliwości lub nawet ukryte, w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka.

Wybór rozmiaru koła

Wybierając koło, koniecznie zwróć uwagę na rozmiar. Zbyt duże może być niewygodne w użytkowaniu, a w za małym możesz się nie zmieścić lub po prostu utrudnić swoje ćwiczenia.

Rozmiarem koła jest średnica jego zewnętrznej obręczy i najczęściej możemy wybierać spośród opcji od 80 cm do 110 cm (w niektórych sklepach można kupić niestandardowe rozmiary na zamówienie). Średnicę dobieramy do swojego wzrostu, korzystając z metody opisanej poniżej.

Metoda 1 – zmierz na siedząco odległość od czubka głowy do miejsca styku pośladków z krzesłem. Dodaj szerokość swojej pięści i średnicę rury koła x 2.

Metoda 2 – na stojąco zmierz odległość między biodrem a stopą (w miejscu styku z podłogą). Dodaj do wyniku szerokość pięści.

Jeśli po wypróbowaniu obu metod, otrzymane wyniki bardzo się różnią, powtórz mierzenie. Kiedy to możliwe, skorzystaj z pomocy drugiej osoby – wtedy pomiary będą znacznie dokładniejsze.

Gdzie kupić koło?

Koło aerial kupisz bez problemu w sklepach ze sprzętem gimnastycznym i akrobatycznym, jednak szczególnie polecamy te, które specjalizują się właśnie w sportach aerial. Niektóre polskie marki, np. Flying Rose, są z tego znane także poza granicami naszego kraju, więc bez wątpienia warto zaufać takiej renomie. Dodatkowo duża część polskich sklepów oferuje koła od rodzimych producentów, co oznacza, że uzyskanie wszystkich informacji jest po prostu łatwe.

Robiąc zakupy, uważaj jednak na nazewnictwo. Nie w każdym sklepie kółka akrobatyczne odnoszą się do kół cyrkowych. W ten sam sposób nazywa się przyrząd do ćwiczeń gimnastycznych, który jest dużo mniejszy i ma inne przeznaczenie. Pomyłki unikniesz, zwracając uwagę na rozmiar i cenę – obie te cyfry są znacznie mniejsze od tych widocznych przy kóła cyrkowych.

Co kupić dodatkowo?

Obowiązkowo należy zaopatrzyć się w materac akrobatyczny i sprzęt potrzebny do montażu. Niezbędny zestaw bez problemu skompletujesz w większości dobrych sklepów aerial, ale pamiętaj, by wcześniej zorientować się, w jaki sposób możesz koło zamontować. W dużym stopniu wpłynie to na wybór właściwego sprzętu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%