Zamknij

Ćwiczenia na drabince gimnastycznej dla początkujących.

09.21, 03.08.2022 .

Drabinka do ćwiczeń to wielofunkcyjne urządzenie, które dodatkowo można modyfikować, by stworzyć sprzęt, który idealnie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także fakt, że sama drabinka gimnastyczna nie zajmuje dużo miejsca. Poznaj ćwiczenia dla początkujących, które można wykonać przy jej użyciu.

Rozciąganie z użyciem drabinki do ćwiczeń 388

Zalety rozciągania znane są zarówno w rehabilitacji, likwidacji bóli mięśniowych, jak i jako zakończenie treningu. Drabinka do ćwiczeń to sprzęt, który pozwoli wykonywać stretching o wiele efektywniej. Rozciąganie sprawia, że ciało staje się bardziej otwarte i sprężyste, a także pozwala na zwiększenie zakresu ruchów. Zlikwidowanie nadmiernych napięć po treningu siłowym pozwoli na znacznie szybszą regenerację organizmu.

Brzuszki przy drabince gimnastycznej

Podstawowe ćwiczenie na mięśnie brzucha. Skuteczność jego wykonania w dużym stopniu zależy do stabilizacji stóp. Do tego celu idealnie nada się drabinka gimnastyczna. Włożenie stóp między szczebelki nie sprawi dyskomfortu, a jednocześnie pozwoli utrzymać je w jednej pozycji podczas całego ćwiczenia i skupieniu się na mięśniach brzucha, które są najważniejsze w tym ćwiczeniu.

Przysiad bułgarski na drabince do ćwiczeń

Odmiana klasycznego przysiadu, która znacznie bardziej angażuje mięśnie pośladkowe. Drabinka do ćwiczeń pomoże w idealnym ustawieniu ciała poprzez możliwość regulacji wysokości, na której chcemy umieścić stopę. Jednocześnie odpowiednia stabilizacja stopy pozwoli uniknąć zachwiań, które mogą doprowadzić do kontuzji.

Unoszenie nóg w zwisie na drabince gimnastycznej

Wykorzystując drabinkę gimnastyczną, można także z bardzo dobrym skutkiem wykonywać ćwiczenia z masą własnego ciała. Jednym z nich jest unoszenie nóg w zwisie. Wystarczy złapać najwyższy możliwy szczebelek, stojąc wyprostowanym równolegle do drabinki. Następnie unosimy nogi, by nie dotykały podłoża. Podnosimy wyprostowane w kolanach kończyny do momentu utworzenia między udami a tułowiem kąta prostego.

Pompki tricepsowe na drabince do ćwiczeń

Kolejnym elementem treningu z ciężarem własnego ciała są pompki na triceps. Można je wykonywać zarówno na klasycznej drabince do ćwiczeń, jak i na rozbudowanej wersji z poręczami, które ma w swojej ofercie sklep sportowy online dav-ski.pl. Wykonując to ćwiczenie na zwykłej drabince, opieramy ręce na jednym z najniższych szczebelków, będąc do niej tyłem (w zależności od swojego wzrostu). Następnie opuszczamy ciało prawie do samego podłoża.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%