Zamknij

Frankowicze wygrywają w sądzie. Coraz więcej wyroków

08.18, 08.08.2022 materiał partnera

Sprawy frankowe już od dawna są z góry skazane na sukces frankowiczów, coraz większa ilość złożonych pozwów kończy się wyrokiem pozytywnym dla poszkodowanych kredytobiorców. Aktualnie ponad 95 proc. toczących się przed sądem postępowań, to wyroki unieważniające lub te wiążące się odfrankowieniem kredytu. Jak w każdej grupie, obecny jest element ryzyka, który niektóre z tych spraw doprowadził do przegranych, ale tych, jak pokazują statystyki jest bardzo szczątkowa ilość. Warto zastanowić się zatem, jakie czynniki wpływają na wygraną sprawę frankową.

Sprawę frankową można przegrać?

Sprawy frankowe, mimo swojej popularności są zagdanieniami bardzo trudnymi w swojej naturze, bowiem na gruncie nieuczciwości banków wyrosła potrzeba solidnej armii, która stanie w obronie frankowiczów i wykaże w sposób merytoryczny oraz dostateczny niezgodność z prawem, jaka zmaterializowana jest w umowach kredytowych. Sprawę frankową zatem można przegrać i zależy to w dużej mierze od kancelarii, która reprezentować będzie frankowicza przed sądem, a wybór dobrego pełnomocnika nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Podstawą w wytoczeniu sprawy frankowej, która ma szansę na sukces jest to, aby nie zakładać jej na własną rękę i nie dołączać do pozwów zbiorowych przeciwko bankom. Z uwagi na złożoność spraw frankowych należy ją oddać w ręce doświadczonego radcy prawnego.

Co wpływa na przegranie sprawy frankowej?

Orzecznictwo krajowe oraz europejskie daje wyraz słuszności walki frankowiczów z bankami, jednakże warto zwrócić uwagę na czynniki, które mogą zaburzyć powodzenie danej sprawy. Po orzeczeniu TSUE z 2019 r. rynek zalały domorosłe kancelarie, które zajmują się prowadzeniem spraw z różnych dziedzin prawa, a te frankowe traktują jako dodatkową gałąź, która zdaje się być dla nich opłacalna, bowiem duża ilość frankowiczów decyduje się na pozew przeciwko swojemu bankowi.

Poza oczywistym doświadczeniem w sprawach frankowych, warto aby pełnomocnik specjalizował się w zakresie prawa bankowego. Kancelaria frankowa Przemyśl na czele swojej działalności stawia doświadczenie w sprawach bankowych, bowiem jak podkreślają dr Sebastian Frejowski posiada 13 letnie doświadczenie, co w znaczący sposób pozwala na stworzenie efektownej strategii procesowej, która pozwala wygrać z bankiem i uniknąć ciosów wynikających z zagrywek banków.

Dlaczego sprawy frankowe cieszą się taką popularnością?

Sprawy frankowe od zawsze budziły kontrowersje i bunt w środowisku kredytobiorców, którzy oszukani przez bank, do tej pory nadpłacają swoje kredyty i mierzą się z rosnącym kapitałem kredytu. Do tego należy dołączyć rosnący kurs franka obkurczający portfele frankowiczów, galopującą inflację i sprzyjające orzecznictwo, a uzyskamy gotowy przepis na falę pozwów frankowych. Jednocześnie frankowicze zostali wyłączeni skrajnie z możliwości uzyskania rządowego wsparcia w postaci wakacji kredytowych, co również w dalszym ciągu powoduje wzrost zainteresowania założeniem sprawy frankowej.

Wybór kancelarii ma znaczenie?

Frankowicze zostali wprowadzeni już w błąd przez instytucję zaufania publicznego, za jaką większość społeczeństwa przecież uważa bank, bowiem pożycza od niego pieniądze, umieszcza swoje środki na lokatach, czy też wpłaca swoje środki bez większych obaw. Kancelarię, która prowadzić będzie sprawę należy obdarzyć bezgranicznym zaufaniem i zawierzeniem w kierunku wiedzy, doświadczenia i skuteczności w tym, co robi. Dlatego też szalenie ważnym aspektem jest nawiązanie współpracy z kancelarią, której działalność jest transparentna, a która jednocześnie stawia w swoim działaniu na jakość, a nie ilość.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i przekonaj się o tym, że warto zaufać specjalistom w swoim fachu!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%