Zamknij

Huśtawka dla dzieci – dlaczego warto mieć ją w domu?

00.00, 18.08.2022 materiał partnera

Huśtawka to jeden z najbardziej cenionych przez dzieci typów atrakcji, które można znaleźć na placu zabaw. Beztroskie kołysanie się może być okazją zarówno do zrelaksowania się, jak i do emocjonującej zabawy – maluch sam wybierze, który sposób spędzania czasu odpowiada mu w danej chwili bardziej. Choć huśtawki mogą kojarzyć się wyłącznie z placami zabaw, na rynku znaleźć można także takie ich rodzaje, które z powodzeniem można zamontować w domu. Czy warto jednak zdecydować się na taki krok?

Jak zabawa na huśtawce wpływa na dziecko?

Aktywny umysł dziecka nie lubi braku bodźców – by się rozwijać, maluchy potrzebują stymulacji zmysłów. By dostarczyć im wrażeń i zadbać o ich prawidłowy rozwój, warto pozwolić im na korzystanie z różnorodnych form zabawy. Kołysanie się to jeden z ruchów, które dziecko poznaje już w łonie matki. Nic więc dziwnego, że bujanie się na huśtawce to dla wielu malców atrakcyjny sposób spędzania czasu. Tego rodzaju zabawa wycisza, koi nerwy, wywołuje miłe uczucia i przywraca równowagę emocjonalną.

Zabawa na huśtawce to jednak nie tylko sposób na relaks i beztroską zabawę. Korzyści dla ciała i umysłu malucha, które płyną z tej czynności, to także polepszająca się motoryka. Dziecko musi nauczyć się utrzymywać równowagę oraz koordynować swoje ruchy tak, by wprawiać huśtawkę w ruch, ale jednocześnie nie zachwiać się i nie spaść z siedziska.

Huśtawka dla dzieci domowa – źródło radości dla pociech w każdym wieku!

Dzieci uwielbiają huśtawki, jednak zwykle mogą bawić się na nich wyłącznie na placach zabaw. Niejednokrotnie zdarza się więc, że zła pogoda przekreśla nadzieje malucha na spędzenie popołudnia w ten sposób. Brak placów zabaw znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka również wyklucza częstsze korzystanie z zalet zabawy na huśtawce.

Problemy te rozwiązuje huśtawka dla dzieci domowa. Może ona występować w wielu formach - zarówno tej tradycyjnej, jako montowane na linach siedzisko, jak i w formie bujaka, na którym dziecko utrzymuje równowagę poprzez balansowanie ciałem. Huśtawka domowa to fantastyczny sposób na urozmaicenie dziecku codziennej zabawy, jednak świetnie sprawdzi się także w trakcie odwiedzin przyjaciół pociechy lub na przyjęciach.

Jak wkomponować huśtawkę w przestrzeń pokoju dziecka?

Różnorodność dostępnych na rynku modeli huśtawek pozwala zaaranżować przestrzeń zabaw dziecka na mnóstwo sposobów. Wisząca huśtawka to propozycja pasująca do dziecięcych pokojów o większym metrażu, natomiast egzemplarze w formie kołysek świetnie sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.

By wybrać właściwy model huśtawki, przy podejmowaniu decyzji należy sugerować się wiekiem dziecka, ilością dostępnego miejsca oraz możliwościami w zakresie montażu. Należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu oraz jego bezpieczeństwo. Estetyczne, atestowane i solidnie wykonane huśtawki znajdziesz na przykład w ofercie Misioo, dostępnej na stronie https://misioohandmade.pl/hustawki-domowe-dzieciece/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%