Zamknij

Gdzie tanio kupić ubezpieczenie OC?

06.16, 27.09.2022 . Aktualizacja: 06.16, 27.09.2022
REKLAMA

Bez względu na to, jak użytkujesz pojazd, niezbędne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto jednak wiedzieć, że oferty od TU mogą się różnić ceną oraz zakresem ochrony. Dlatego najlepiej sprawdzić propozycje od przynajmniej kilku firm. Dowiedz się, gdzie tanio kupisz polisę OC.

Od czego zależy koszt OC?

Kończy Ci się termin ubezpieczenia komunikacyjnego i zastanawiasz się, gdzie wykupić następne? Część osób w takiej sytuacji decyduje się na ofertę od dotychczasowego TU. Zanim jednak wykupisz polisę OC, warto dowiedzieć się, jakie aspekty mają wpływ na jej koszt.

Doświadczenie kierowcy

Przy kalkulacji składki ubezpieczeniowej, brane pod uwagę jest doświadczenie kierowcy. Dlatego bardzo często można usłyszeć pytanie dotyczące daty wydania prawa jazdy oraz udostępniania samochodu kierowcom, którzy mają uprawnienia przez okres krótszy niż rok. W tej drugiej sytuacji ubezpieczyciel uwzględnia większe ryzyko wystąpienia kolizji, co skutkuje obliczeniem wyższej składki. 

Historia ubezpieczeniowa

Na korzystną wycenę za polisę komunikacyjną mogą liczyć osoby, które dotąd miały bezszkodową historię i ciągłość ubezpieczenia. W ten sposób nawet zmieniając TU, można liczyć na zniżki przy zakupie OC. `

Marka samochodu

Czy wiesz, że marka pojazdu ma duży wpływ na koszt polisy? Najczęściej można to zauważyć przy popularnych samochodach, które ze względu na częstotliwość występowania w Polsce, najczęściej uczestniczą w kolizjach. Wtedy ubezpieczyciel na podstawie danych statystycznych może określić ryzyko wystąpienia szkody na większe, przez co wpłynie to negatywnie na wysokość składki OC.

Moc pojazdu oraz wprowadzone zmiany w nim

Zarówno mocny silnik, jak i tuning auta to czynniki, które są brane pod uwagę przy kalkulacji opłaty za ubezpieczenie komunikacyjne. Co do zasady, im szybsze auto, tym wyższa może być składka.

Deklarowana liczba przejechanych kilometrów

Kolejny aspekt, który ma znaczenie przy wyliczaniu opłaty za OC, to deklarowana liczba kilometrów na okres umowy. Osoby, które mniej jeżdżą, mogą otrzymać niższą kalkulację, ze względu na niższe ryzyko uczestnictwa w kolizji.

Koszt ubezpieczenia komunikacyjnego jest ustalany indywidualnie przez każde TU. Warto jednak wiedzieć, że możesz jednocześnie porównać kilka ofert. Wystarczy wprowadzić odpowiednie informacje w kalkulatorze OC, aby w ciągu kilku minut uzyskać zestawienie z propozycjami na polisy od nawet kilkunastu firm. 

Dlaczego warto porównać oferty na OC przez internet?

Jeśli chcesz wykupić najtańsze OC, powinieneś sprawdzić, jakie są dostępne dla Ciebie oferty. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz to robić samodzielnie, kontaktując się z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wystarczy skorzystać z porównywarki internetowej, aby szybko porównać polisy OC od różnych firm. W ten sposób możesz bez wychodzenia z domu, zadbać nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie, ale także o wykupienie dodatkowych usług, takich jak assistance, NNW czy autocasco. Więcej informacji na ten temat uzyskasz, klikając https://gratka.pl/blog/motoryzacja/czy-kalkulator-oc-wskaze-najkorzystniejsza-oferte-ubezpieczeniowa/95888/. Dzięki temu zakup najkorzystniejsze polisy OC będzie znacznie łatwiejszy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%