Zamknij

Na co zwrócić uwagę wybierając malowarki drogowe?

11.54, 10.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.54, 10.10.2022
materiał partnera
REKLAMA

Malowarka do pasów drogowych to jedno z tych urządzeń, bez którego trudno byłoby dobrze zorganizować ruch drogowy. Trudno wyobrazić sobie znakowanie dróg czy chodników bez pomocy specjalnie przeznaczonego do tego sprzętu. Malowarki drogowe zapewniają dobrą widoczność znaków poziomych. Dzięki nim można w łatwy sposób odświeżyć stare, ledwo widoczne znaki lub namalować zupełnie nowe.  

Wybór malowarek – malowarki drogowe 

Pomimo tego, że każda malowarka drogowa usprawni prace związane ze znakowaniem ulic, to jednak nie każdy rodzaj będzie mieć takie samo zastosowanie oraz funkcjonalność. Tego typu sprzęt zawsze musi być dobrany pod kątem naszych potrzeb i oczekiwań. Warto zwrócić uwagę między innymi na takie aspekty jak: 

  • zakres szerokości malowanych pasów, 
  • prędkość natrysku, 
  • rodzaj materiału, z którym mogą pracować. 

Poszczególne modele różnią się od siebie szerokością pasów, które możemy przy ich pomocy namalować na drogach. Różna może być także prędkość natrysku. Niezwykle istotne jest również to, że malowarki różnią się również tym jaki rodzaj farb lub preparatów możemy przy ich pomocy nakładać. Warto zwrócić uwagę na te parametry, ponieważ będą one decydować o funkcjonalności naszej malowarki. 

Rodzaje malowarek drogowych – malowarka do pasów drogowych  

Malowarki drogowe są dostępne w wielu różnych wariantach. Wybór odpowiedniego modelu sprawi, że sprzęt będzie dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli źle dobierzemy malowarkę, może okazać, że spełni ona tylko połowicznie nasze oczekiwania lub będziemy musieli wymienić ją na inny model. Podczas zakupu warto wiedzieć, na co należy zwrócić największą uwagę. Kierując się tylko i wyłącznie ceną urządzenia, a nie jej możliwościami może okazać się, że wyrzucimy pieniądze w błoto. Warto wiedzieć, że na rynku dostępna jest między innymi: 

  • malowarka do pasów drogowych z jednym pistoletem, 
  • malowarka do pasów z dwoma pistoletami. 

Tę pierwszą warto wybrać w momencie gdy chcemy znakować np. parking. Druga opcja znajdzie swoje zastosowanie przy większych przedsięwzięciach i znakowaniu ulic na większą skalę. 

Malowarka drogowa z dwoma pistoletami  

Szukając odpowiedniej malowarki, warto zwrócić uwagę na malowarkę drogową Sure Stripe 4350-2 pistolety Airlessco. Jest to nowoczesny sprzęt charakteryzujący się wysoką wydajnością. Malowarka jest niezwykle funkcjonalna, ponieważ można jej również używać jako standardowy agregat, wykorzystywany np. do malowania mostów lub innych powierzchni. Zaletą urządzenia jest między innymi wytrzymały silnik czy stalowy, chromowany tłok. Konstrukcja malowarki sprawia, że cechuje się ona nie tylko wysoką wydajnością, ale także długą żywotnością. 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%