Zamknij

Zawód elektryk w rok. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o pracy w tym zawodzie?

13:06, 24.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:06, 24.10.2022

Większość nie zastanawia się nad tym, co by było gdyby nagle zabrakło prądu. A problemem byłoby wszystko. Przygotowanie się do wyjścia do pracy, zatankowanie samochodu, płatność za bułkę w piekarni, czy w końcu praktycznie w każdej profesji niemożliwe byłoby wykonywanie pracy.

Gdy zawodzi instalacja elektryczna, wkracza elektryk. Najczęściej jest potrzebny jak najszybciej! Elektryków wciąż jest mało, dlatego ten zawód to pewna i stabilna praca! Uprawnienia już w rok, to szansa na dobrą przyszłość w krótkim czasie.

Jak zostać elektrykiem?

Dzięki ofercie szkół dla dorosłych zdobycie dodatkowych uprawnień, czy też zdobycie nowego zawodu to nic trudnego. Wręcz przeciwnie szkoły dla dorosłych, jak Szkoła Partnerska Viessmann, wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych ludzi pracujących. Kurs na elektryka odbywa się w trybie zaocznym. Mało tego, część teoretyczna nie wymaga wychodzenia z domu. Wykłady odbywają się online, w czasie rzeczywistym. Są też nagrywane i słuchacze mogą do nich wracać w dowolnym momencie bądź też odsłuchać ich gdy nie mogą w nich uczestniczyć.

Kurs obejmuje wiedzę od podstaw. Choć w zawodzie elektryka najlepiej odnajdą się osoby o ścisłych umysłach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić zawód diametralnie. Z humanisty stać się specjalistą od prądu. Wiedza od podstaw to nie tylko możliwość przebranżowienia, bo dla osób, które już mają pewne doświadczenie, to sposób na poukładanie wiedzy.

Więcej szczegółów dotyczących kursu elektryka w Szkole Partnerskiej Viessmann jest na stronie: https://viessmann.plus/. Warunkiem zapisania się na kurs jest posiadanie minimum wykształcenia zawodowego.

Zawód elektryk- trzy powody, dla których warto nim zostać

Oprócz tego, że na elektryków czeka praca. Są też inne zalety pracy w tym zawodzie.

  • Szerokie perspektywy zatrudnienia. Począwszy od pracy na budowach, przez elektrociepłownie, po własną działalność. Elektryk zawsze znajduje zatrudnienie, bez względu na to, czy mieszka w stolicy, czy małym miasteczku.
  • Możliwości specjalizacji. Elektrycy mogą pracować w branży samochodowej, produkcyjnej, budowlanej itd. Mają duże możliwości specjalizacji i rozwoju w konkretnym kierunku.
  • Praca jest ciekawa, pełna wyzwań, nie należy do nudnych.
  • Wbrew pozorom praca elektryka nie jest pracą fizyczną, bo musi on analizować sytuację, podejmować decyzje w oparciu o występujący problem. Nie działa więc schematycznie, a analizuje awarię, planuje instalację itd.
  • Elektryk należy do zawodów szanowanych.

Jak widać wcale nie trzeba mieć dyplomu uczelni, by wykonywać zawód, który przynosi satysfakcję i dobrą pensję co miesiąc.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%