Zamknij

Rower tradycyjny czy rower treningowy?

21:19, 25.06.2018 | RED
Skomentuj

Jazda na rowerze to bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej, świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i zrzucenie zbędnych kilogramów pod warunkiem, że będziemy jeździć regularnie. Oczywiście nie zawsze to jest możliwe ze względu na pogodę. Co w takim razie robić, gdy pogoda jest kiepska przez dłuższy czas? Czekać na jej poprawę i przybierać na wadze?

Na szczęście z pomocą przychodzi rower stacjonarny. Możemy na nim ćwiczyć przez okrągły rok bez względu na pogodę. Rowery stacjonarne przeznaczone są dla każdego niezależnie od wieku, kondycji, stanu zdrowia. Nadają się też dla osób po zawale serca, ćwiczenia na takich rowerach są też świetną formą rehabilitacji.

Jak wybrać rowerek treningowy?

Ważne jest, by dobrać odpowiedni dla siebie model roweru treningowego, dostosować go do własnych priorytetów do oraz intensywności treningów. Niektórym osobom zależy tylko na schudnięciu, inni pragną poprawić swoją kondycję i wydolność organizmu. Model roweru musi odpowiadać naszym celom i wymaganiom. Jeżeli np. naszym celem jest spalenie tkanki tłuszczowej, nie wybierajmy najprostszego modelu, bo możemy nie być zadowoleni z efektów.

Nie trzeba też kupować najdroższego modelu, ważne by rower był stabilny, wygodny w użyciu, łatwy w obsłudze. Do wyboru mamy rowery pionowe, poziome, spinningowe. Ze względu na rodzaje wytwarzanego oporu możemy wybrać rower mechaniczny, magnetyczny lub elektromechaniczny.

Inne zalety rowerka treningowego

Wielu osobom posiadającym własny rowerek treningowy łatwiej jest zmotywować się do regularnych ćwiczeń niż do jazdy na rowerze tradycyjnym. Nie musimy zakładać specjalnego stroju, nie musimy wychodzić do piwnicy lub garażu, by zabrać rower, wnosić i znosić po schodach, nie trzeba go regularnie pompować i sprawdzać, czy jest w dobrym stanie technicznym.

Wystarczy wsiąść na rower i zacząć pedałować. Wprawdzie jeżdżąc na rowerze tradycyjnym można doskonale dotlenić organizm, wyjazdy za miasto, przejażdżki po lasach, parkach i innych terenach zielonych dają możliwość kontaktu z przyrodą, relaksują, odprężają, ale pedałując na rowerku stacjonarnym można też otworzyć szeroko okno i wdychać świeże powietrze.

Rowerek stacjonarny jest prosty w użyciu, ryzyko upadku oraz kontuzji podczas jazdy na takim rowerku jest minimalne. Trenować można podczas oglądania ulubionego serialu czy innego programu telewizyjnego. Podczas treningu można słuchać ulubionej muzyki, a nawet czytać książkę.

 

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone