Zamknij

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - gdzie ją uzyskać?

09:05, 26.07.2018 | RED
Skomentuj

Wiele osób myśli o uzyskaniu pożyczki pod zastaw nieruchomości. To kusząca propozycja, ale jak się okazuje wcale nie taka łatwa do zdobycia. Szczególnie w bankach odczujemy jak to trudne. Czy istnieje więc prostszy sposób na to, aby się udało i czy jest to bezpieczne?

Bank - czy warto?

Jak napisaliśmy we wstępie, większość osób myśląc o tej formie pomocy, zgłasza się do banku. Tam jednak, co bardzo znamienne, każda osoba jest skrupulatnie sprawdzana, jeśli więc planujemy w ten sposób uzyskać pożyczkę, musimy przygotować się na szereg formalności, które zabierają bardzo dużo czasu i nerwów. Co więcej, wielu spraw nie mamy szans załatwić przez internet, a to przecież w dzisiejszych czasach powinno być normą. To oznacza, że wizyta w oddziale banku jest nieunikniona.

Warto ponadto wiedzieć, że kredyt hipoteczny możemy jedynie zaciągnąć na konkretny cel, który musi związany być z nieruchomością (na przykład remont czy zakup mieszkania). Te wymogi więc powodują, że można szybko się zrazić, a to najprostsza droga, by szukać innych rozwiązań. Najlepsza wydaje się tu oferta firm pozabankowych, zanim jednak na jakąś się zdecydujemy, powinniśmy dowiedzieć się kilku istotnych informacji.

Gdzie ich szukać?

Znajdziemy je na Chwiluj.pl, dzięki czemu dokładnie sprawdzimy, czy interesująca nas firma jest rzeczywiście godna uwagi, czy może lepiej nie zaczynać z nią współpracy. Wszelkie zawarte tam informacje - rankingi, analiza ofert, tematyczne wpisy blogowe, a także dostęp do forum pomogą wybrać mądrze i nie “naciąć się” na coś, czego będziemy później żałować. Nie ma żartów, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy, szczególnie że w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, kwoty pieniężne nie są małe. Dlatego też, jak rzeczywiście nie planujemy odwiedzin w banku, a swoje kroki skierujemy do instytucji pozabankowej, powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę, a dostępne informacje powinny nam w tym pomóc.

Pożyczka pozabankowa - wygoda i szybkość

Największą zaletą pozabankowej pożyczki hipotecznej jest sposób, w jaki możemy o nią aplikować - przez internet, bez wychodzenia z domu, czyli bez straty czasu na dojście do banku i oczekiwanie na swoją kolej. Poza tym nie ma dużo formalności, gdyż są one ograniczone, a więc cały proces wnioskowania jest zdecydowanie przyspieszony, tak by cała procedura trwała możliwie najkrócej.

Oczywiście, wiele kwestii zależy od firmy, od której chcemy pożyczyć pieniądze, a ma to zwłaszcza znaczenie w kontekście kwoty oraz okresu kredytowania. Przeważnie jednak można otrzymać około 70 procent wartości zastawianej nieruchomości. Na pewno na największe wsparcie mogą liczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą, mniejsze sumy - co oczywiste - zarezerwowane są dla osób fizycznych.

A może coś innego?

Inną opcją są pożyczki prywatne, które na pewno przypadną do gustu osobom ceniącym sobie różnorodną ofertę. Ich wadą niestety jest to, że często wiążą się z dodatkowymi kosztami, jakie nie pochodzą ani z prowizji, ani oprocentowania. Są to tzw. opłaty operacyjne, czyli za czynności związane z obsługą umowy pożyczki. Mogą być różne i zależą głównie od wysokości pożyczki i czasu trwania umowy.

Chcąc uzyskać pożyczkę pod zastaw, musimy zdecydować się na jedno z tych rozwiązań. Bank - jak udowodniliśmy - zanim pożyczy nam pieniądze, dokładnie nas prześwietli. Istnieje tu jednak duże ryzyko, że kredyt w ogóle nie zostanie przyznany. Pożyczka prywatna to z kolei ciekawa opcja, ale dodatkowe opłaty mogą odstraszyć. Naturalnym wyborem wydaje się więc tutaj pożyczka pozabankowa, dostępna dla wielu osób, a do tego szybko przyznawana.

(RED)

Komentarze (2)

Pamela Rosa FloresPamela Rosa Flores

0 0

Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: [email protected] 03:39, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pamela RosaPamela Rosa

0 0

Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: [email protected] 10:21, 22.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone