Zamknij

Drogeria tradycyjna czy internetowa? Gdzie warto robić zakupy?

12:41, 28.09.2018 | RED
Skomentuj

Drogeria to jeden z najliczniej reprezentowanych w internecie rodzajów sklepów. Kosmetyki online chętnie kupuje też coraz więcej Polek i Polaków. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne drogerie narzekają na brak klientów. Zastanawiasz się, gdzie lepiej się udać na kolejne zakupy kosmetyczne? Przeczytaj nasze zestawienie wad i zalet obu rozwiązań.

Tradycyjna drogeria stacjonarna – dotknij, powąchaj, wypróbuj

Tradycyjna drogeria to świetne miejsce dla tych osób, które lubią przed zakupem dokładnie obejrzeć cały asortyment, a wybranych kosmetyków dotknąć i powąchać. W stacjonarnym sklepie nierzadko możesz też skorzystać z testera (by na przykład sprawdzić, czy w upatrzonej szmince jest Ci do twarzy), a nawet otrzymać darmowe próbki do domu, a w międzyczasie wymienić z ekspedientką opinie na temat konkretnej marki czy serii. Wszystko to sprawia, że dla wielu osób tradycyjne doświadczenie zakupowe jest po prostu przyjemne. Dodatkowo takie zakupy uważane są po prostu za bezpieczniejsze. Wybierając produkty z drogeryjnej gazetki, czy korzystając z częstych promocji typu „2 w cenie jednego” lub obniżek na jeden z rodzajów produktów masz ponadto poczucie, że oszczędzasz.

Drogeria internetowa – przemyślane i niedrogie zakupy

Zakupy w internecie to z kolei świat całkowicie odmiennych zalet. Tutaj nie ma możliwości powąchania, wypróbowania czy nawet wzrokowej oceny wielkości produktu. Internet rekompensuje jednak tę niedogodność ogromem obiektywnych informacji na temat większości popularnych kosmetyków. Dzięki temu Twoje decyzje mogą być bardziej przemyślane i świadome. Wystarczy wpisać nazwę produktu w wyszukiwarkę, by odnaleźć recenzje blogerek, opinie na forach i inne cenne informacje. Wybierając zakupy w drogerii online DarmarSklep.pl, możesz zapoznać się zaś z opiniami o wybranym artykule bezpośrednio na jego stronie, co wpływa na jeszcze większą wygodę kupowania.

Wirtualne sklepy mogą sobie pozwolić również na oferowanie niższych cen ze względu na mniejsze koszty prowadzenia biznesu, dlatego nie musisz czekać na promocję, by kupować taniej. Co więcej, w drogerii internetowej znajdziesz nieporównywalnie większy asortyment produktów, w tym najświeższe nowości, które nie zdążyły jeszcze dojechać do sklepów stacjonarnych, a także niszowe marki, które często są godne uwagi zarówno ze względu na jakość, jak i cenę. Interesują Cię kosmetyki naturalne, ekologiczne, specjalistyczne (np. linie dla profesjonalistów)? Najszybciej i najłatwiej znajdziesz je online. Dodatkowo nie musisz stać w kolejkach – zamówione produkty po maksymalnie kilku dniach trafią prosto do Twojego domu. Jeśli zaś z dowolnego powodu zapragniesz zrezygnować z zakupu, możesz wybrane produkty po prostu zwrócić (masz na to przynajmniej 14 dni).

Maksymalizuj korzyści!

Jak więc kupować, by zaoszczędzić, a jednocześnie nie żałować swoich decyzji? Najlepiej korzystać z zalet obu rodzajów sklepów. Jeśli planujesz zakup ulubionego kremu czy perfum, których zapach znasz na pamięć, nie wahaj się skorzystać z internetu. Jest niemal pewne, że za produkt zapłacisz mniej, niż w tradycyjnej drogerii. Inne kosmetyki również możesz kupować bez obaw, po zapoznaniu się z opiniami użytkowników. Także poszukiwanie kosmetyków dla profesjonalistów najlepiej odbyć w internecie – w hurtowni kosmetycznej online kupisz np. ten sam szampon, co u fryzjera, jednak bez marży salonu. Zakup kosmetyków kolorowych warto jednak poprzedzić wizytą w tradycyjnej drogerii – dzięki temu zyskasz pewność, że będzie on udany. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na cenie, warto śledzić promocje w obu typach sklepów – w ten sposób zaoszczędzisz najwięcej.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone