Zamknij

Pożyczki online na raty - krótki poradnik

18:09, 13.10.2018 | RED

Alternatywą dla tradycyjnych pożyczek "chwilówek" są pożyczki online na raty, które mogą wiązać się ze znacznie bardziej elastycznymi warunkami spłaty. W większości przypadków pożyczki krótkoterminowe są przeznaczone do spłaty w formie jednej kwoty ryczałtowej w określonym z góry terminie. Różnica w porównaniu z pożyczkami online na raty polega na tym, że pożyczkobiorca ma możliwość stopniowej spłaty kwoty kredytu w ciągu kilku miesięcy. Dlatego też pożyczki online na raty nie różnią się od większości tradycyjnych pożyczek i produktów finansowych znanych instytucji.

Przykład z życia

Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie na przykładzie sytuacji z życia codziennego, powiedzmy, że potrzebujesz pilnej pożyczki w kwocie 1000 złotych, aby pokryć niespodziewane wydatki. Jeśli wybierzesz tradycyjną pożyczkę online, otrzymasz potrzebną Ci gotówkę, którą musisz zwrócić w całości wraz z odsetkami w uzgodnionym terminie - zazwyczaj około 6 do 12 miesięcy. W przypadku pożyczki online na raty¸ masz możliwość odpowiedniego rozłożenia spłat. Możesz zdecydować się na spłatę np. 100 złotych miesięcznie, przez tak długi okres, jaki będzie Ci potrzebny do spłaty całości zobowiązania.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pożyczek, dłuższe okresy spłaty zasadniczo powodują, że kwota do spłaty rośnie. Jeśli zdecydujesz się spłacić pożyczkę w ciągu trzech miesięcy, możesz liczyć na znacznie lepszą ofertę pożyczki, niż gdybyś chciał oddać całość zobowiązania za dwa lata. Niemniej jednak oprocentowanie pierwszej z wymienionych ofert byłoby zauważalnie wyższe, aby zapewnić pożyczkodawcy odpowiedni zarobek.

Kiedy pożyczki online na raty mogą się przydać?

Jeśli chodzi o możliwe scenariusze wykorzystania środków, pożyczki online na raty mogą zostać wykorzystane w zasadzie na każdy legalny cel. W większości wypadków pożyczkodawca zapewne nawet nie zapyta Cię na co potrzebne są Ci te pieniądze. Dopóki jesteś w stanie bez problemu spłacać zaciągnięte zobowiązania nie usłyszysz dodatkowych pytań.

Zazwyczaj pożyczki online wydawane są jednak na niespodziewanie otrzymane rachunki, nagłe naprawy, pokrywanie przejściowych gorszych okresów w biznesie itd. Podstawową zaletą pożyczki online na raty jest to, że nie musisz przez dłuższy okres pamiętać o odkładaniu pieniędzy potrzebnych na spłatę całej sumy. Aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo obu stronom, wiele firm pożyczkowych woli rozłożyć spłatę na kilka rat w określonym czasie.

Tego typu pożyczki są stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku, a mimo to stają się bardzo popularne w krajach całego świata. Pożyczki online na raty łączą bowiem zalety tzw. chwilówek oraz tradycyjnych pożyczek finansowych. Pieniądze można zatem otrzymać w ciągu zaledwie 15 minut, kryteria przyznania środków nie są zbytnio restrykcyjne, a proces spłaty elastyczny.

Jednak największą zaletą jest to, że pożyczki online na raty można otrzymać bez przechodzenia długotrwałej procedury oceny zdolności kredytowej. Tak długo, jak długo jesteś w stanie udowodnić, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie, możesz liczyć na przyznanie środków. Zdecyduj jak dużo pieniędzy potrzebujesz, wybierz odpowiedni okres spłat, a pożyczka może znaleźć się na Twoim koncie w ciągu najbliższej godziny.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone