Zamknij

Najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii

10:51, 05.12.2018 | RED

Wszyscy chcą wiedzieć, gdzie spędzić udane wakacje. Doskonałym rozwiązaniem okazują się przepełnione słońcem zakątki świata. Dlatego nie czekaj i poznaj najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii.

Słoneczne dni, miasta tętniące życiem, pyszna kuchnia i uprzejmi mieszkańcy sprawiają, że każde wakacje w Hiszpanii okazują się być wyjątkowe. Niestety przez to, że kraj ten obfituje w wiele godnych uwagi miejsc, turyści nie zawsze wiedzą, gdzie udać się w pierwszej kolejności. Nie improwizuj i zobacz najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii, których nie można pominąć.

Najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii

Formentera

Jest to najmniejsza z zamieszkałych wysp archipelagu Balearów. Będąc na niej ujrzymy nie tylko malownicze plaże, ale także przejrzyste morze, z którym kontrastują położone nieopodal urocze domki w białym kolorze. Warto także wspomnieć, że Formentera jest dość klimatycznym miejscem, które obfituje w urokliwe zatoczki i zapierające dech w piersiach klify. Co więcej, ze względu na dość bogatą florę i faunę w tym miejscu doskonale odnajdą się zarówno miłośnicy nurkowania, jak i spragnieni wypoczynku plażowicze.

Ses Salines

Jest to spokojna i dość niewielka miejscowość, która często okazuje się być celem osób lubiących spokojny wypoczynek w klimatycznym miejscu. Piaszczyste zatoczki, malownicze wybrzeże i górzysty krajobraz to tylko niektóre elementy, którymi charakteryzuje się Ses Salines. Jednak turyści z całego świata najbardziej zachwycają się atrakcją, jaką są tamtejsze jaskinie. Warto jednak dodać, że miłośnicy dobrej zabawy będą musieli udać się w podróż do Palmy – stolicy wyspy, która znajduje się w odległości około 50 km od Ses Salines.

Talamanca

Talamanca to położona niezwykle blisko centrum miasta urokliwa plaża na Ibizie. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie są najbardziej interesujące miejsca do zobaczenia w Hiszpanii powinien wiedzieć, że Talamanca z pewnością jest jedną z nich. Co ważne, Talamanca oferuje nam nie tylko piękny krajobraz, lecz również restauracje i bary otwarte od rana aż do późnych godzin nocnych. Aby dostać się na plażę z centrum miasta, wystarczy spędzić zaledwie 10 minut w komunikacji miejskiej.

Dalt Vila

Mówiąc inaczej, Dalt Vila to stare miasto na Ibizie, które położone jest na południowym wschodzie wyspy. Jest to dość klimatyczne miejsce, w którym nie można się nudzić ani w dzień, ani w nocy. Za dnia warto zwiedzać okoliczne zabytki, a z kolei wieczór to czas, gdy miasto zaczyna tętnić życiem. Wówczas lokale gastronomiczne staję się wręcz przepełnione naładowanymi pozytywną energią zarówno turystami, jak i lokalnymi mieszkańcami. Co więcej, niektórzy twierdzą iż jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na Ibizie, którego klimatu nie da się podrobić.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone