Zamknij

Kiedy warto zdecydować się na botox?

16:10, 13.02.2019 | RED

Botox to jeden z najpopularniejszych związków używanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie są wskazania do jego zastosowania?

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów. To możliwe bez inwazyjnych procedur charakterystycznych dla chirurgii plastycznej, które niosą ze sobą poważne ryzyko. Doskonałym przykładem jest botox, inaczej botoks, który z powodzeniem używany jest od lat w gabinetach na całym świecie.

Czym dokładnie jest botox? Jakie posiada zastosowanie? Gdzie można skorzystać z zabiegów z jego użyciem bez ryzyka?

Botox – czyli co?

Pod pojęciem takim jak botox, w spolszczonej pisowni – botoks, znajduje się nazwa handlowa preparatu bazującego na toksynie botulinowej typu A. To neurotoksyna produkowana przez bakterie jadu kiełbasianego, która silnie oddziałuje na układ nerwowy. Jest jedną z najsilniejszych toksyn na świecie!

Botoks w niewielkich ilościach posiada jednak działanie dobroczynne. Stosowany jest głównie w zabiegach polegających na zniwelowaniu aktywności mięśniowej, na przykład przy nadmiernym skurczu mięśni, przy zezie. Znalazł on również zastosowanie w medycynie estetycznej jako skuteczna metoda niwelowania zmarszczek mimicznych – wynikających z nadmiernego ruchu mięśni twarzy.

Po wstrzyknięciu w zmarszczkę botoks powoduje miejscowe zablokowanie przewodnictwa zachodzącego pomiędzy nerwem a mięśniem. W rezultacie mięsień wygładza się, a tym samym zmniejsza się zmarszczka, która znajduje się nad nim. To aktualnie najskuteczniejsza procedura na zmarszczki mimiczne!

Botoks polecany jest na zmarszczki mimiczne takie jak:

  • zmarszczki poziome czoła
  • poprzeczne zmarszczki na czole, tak zwane lwie zmarszczki między łukami brwiowymi
  • kurze łapki w zewnętrznych kącikach oczu
  • zmarszczki na dolnej powiece oka
  • zmarszczki palacza – nad górną wargą
  • zmarszczki i bruzdy na szyi

W powyższych przypadkach botox pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów utrzymujących się na długi czas – od około 3 do 10 miesięcy w zależności od pacjenta. Po tym czasie zabieg może być przeprowadzony ponownie, aby znów nadać skórze młodzieńczy wygląd.

Pierwszy zabieg z użyciem botoksu – kiedy?

Wiele osób zainteresowanych botoksem zastanawia się, kiedy zacząć stosować zabiegi tego rodzaju.

Eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej wskazują, że nie ma jednoznacznej granicy wiekowej, od której zabiegi te są dozwolone – mogą korzystać z nich zarówno młodsze osoby, które już teraz zauważają u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne, jak również te dojrzałe, u których zmarszczki te są obecne już od wielu lat.

Zatem najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym specjalista będzie mógł ocenić stan skóry i doradzić, czy botox w danym przypadku będzie dobrym wyborem.

Gdzie skorzystać z zabiegu?

Obecnie z zabiegów medycyny estetycznej takich jak botoks można korzystać w wielu gabinetach na terenie całej Polski. Warto zdecydować się na uznany, posiadający dobre opinie gabinet, aby mieć pewność, że zabieg będzie przeprowadzony profesjonalnie i bez ryzyka.

Pod żadnym pozorem nie powinno się korzystać z zabiegów prowadzonych poza gabinetami, przez niedoświadczone, nieposiadające odpowiednich kwalifikacji osoby – efekt może być całkowicie odwrotny od zamierzonego.

Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej z Rzeszowa która specjalizuje się m.in. w zabiegach z użyciem botoksu.

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone