Zamknij

Jak kobieta powinna dbać o włosy?

16:27, 13.02.2019 | RED

Piękne i gęste włosy to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Jednak ich kondycja może się osłabiać, a przyczyn tego jest wiele. Nieprawidłowa dieta, czy też złe nawyki żywieniowe sprawiają, że cebulki i mieszki włosowe stają się słabsze i produkują one słabe i cienkie włosy.

Zadbanie o włosy to złożony i długotrwały proces, który zająć może nawet kilka miesięcy. Konieczna jest prawidłowa dieta, pielęgnacja włosów oraz stosowanie się do zasad zdrowego trybu życia. Dla kobiet włosy są wizytówką wyglądu. Tak więc konieczne jest zdobycie wiedzy na temat tego, jak zadbać o ich kondycję i wygląd poleca https://profolan.pl/.

 

Witaminy dla zdrowych włosów

Jeśli twoim celem jest wydłużenie włosów, a także ich silna regeneracja, to konieczne jest zadbanie o prawidłową dietę. Mieszki włosów wykazują silne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Warto więc zadbać, by w codziennej diecie znalazły się ich źródła. Jedną z ważniejszych witamin, które mają wpływ na zdrowie włosów, jest witamina C. Ma ona za zadanie zmniejszać ryzyko wypadania włosów, a dodatkowo przyczynia się ona do zwiększenia produkcji kolagenu, czyli jednego z głównych budulców włosów. W diecie na zdrowe i mocne włosy nie może zabraknąć witamin z grupy B, które pobudzają do wzrostu, a także dbają o kondycję skóry głowy.

Nawadniaj organizm

Nie tylko skóra potrzebuje nawilżenia. Włosy również muszą być nawodnione, by nie stać się słabe i kruche. Zaleca się picie około 2 litrów płynów dziennie, ale wiele osób nie stosuje się do tej zasady, przez co wpływa to niekorzystnie na nasze zdrowie i wygląd. Przez odwodnienie zmniejsza się aktywność komórek skóry, które nie regenerują się i nie są pobudzane do wzrostu. To ma niekorzystny wpływ na stan zdrowia włosów. To właśnie w skórze powinna znaleźć się odpowiednia ilość cząsteczek wody, które będą regulowany i wspierał wzrost wytworów naskórka. Jeśli jednak włosy nie zostaną nawilżone staną się słabe i skłonne do rozdwajania się i łamania.

 

Dla wzrostu podcinaj końcówki

Wiele kobiet na całym świecie pragnie mieć długie włosy. Trzeba jednak wiedzieć, że włosy rosną jedynie przed 2-6 lat. A w ciągu miesiąca rosną one zaledwie około 1 centymetr. Przez to wydłużenie włosów jest długotrwałym procesem. Jednak jest sposób, który może przyspieszyć porost włosów. Końcówki włosów często się łamią, przez co ich wzrost może zostać dodatkowo spowolniony, by je wzmocnić, można je lekko podcinać. Jeden milimetr na pół roku z pewnością nie będzie widoczny, a sprawi, że włosy staną się zdrowsze, a ich wzrost nieco przyśpieszy.


Na porost włosów doskonałym pomysłem jest również zastosowanie olejków naturalnych. Doskonale sprawdzi się olejek miętowy, a także pomarańczowy. Ich wmasowywanie w skórę głowy sprawi, że krążenie krwi się poprawi, a to przyczyni się do lepszego odżywienia cebulek włosów. Stosowanie mieszanki tych olejków da widoczne rezultaty. Warto więc zdecydować się na zastosowanie tej naturalnej mieszanki. W olejkach naturalnych znajdują się również liczne składniki odżywcze, więc ich stosowanie dodatkowo zadba o strukturę włosów i poprawi ich kondycję.

Z rozmysłem susz włosy

Wiele kobiet decyduje się na wysuszenie włosów przy pomocy suszarki, ręcznika, czy też zostawia je same sobie, ty naturalnie wyschły. Żadne z tych działań nie ma dobrego wpływu na kondycję włosów. Przyczynia się za to do ich szybkiego zniszczenia. Po umyciu włosów nie należy ich od razu suszyć suszarką. Konieczne jest odczekanie około 5-10 minut aż włosy nieco przesuszą się same. W tym czasie najlepiej dokładnie wyżymać je z wody. Po tym czasie można przejść do suszenia włosów suszarką. Trzeba ją trzymać na odległość trzydziestu centymetrów od skóry głowy. Najlepiej używać zimnego powietrza. Nie konieczne jest stosowanie najsilniejszego powiewu, ponieważ może ono przyczynić się do plątania włosów, a to może niszczyć i rozdwajać końcówki włosów. Podczas suszenia włosów nie należy ich pocierać ręcznikiem. Włosy mokre są bardzo wrażliwe i podatne na zniszczenia, więc należy się z nimi obchodzić bardzo delikatnie.


Nakładaj odżywki i myj włosy

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale nadmierne przetłuszczanie się włosów może przyczynić się do ich wypadania. Tak samo jest z łupieżem, łuszczycą, czy zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych. Tak więc jeśli chcemy zapobiec wypadaniu włosów, to konieczne jest walczenie z tymi przypadłościami. Do tego warto używać szamponów i odżywek. Doskonale sprawdzają się kosmetyki apteczne, które zwierają w sobie składniki aktywne mające potwierdzoną przez badania i naukowców skuteczność. Lepiej unikać stosowania drogeryjnych preparatów do włosów, ponieważ mogą one jedynie zaostrzyć problemy ze skórą głowy i włosów, a także przyczyniać się do powstawania przykrych dolegliwości.

Jeśli pojawią się u ciebie niepokojące objawy, które nie mijają przez kilka dni, to warto udać się do specjalisty, który wspomoże walkę z nieprzyjemnym schorzeniem. Dzięki temu zmniejszy się również ryzyko nadmiernego wypadania włosów.

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone