Zamknij

Dlaczego warto inwestować w widłowe wózki używane?

04:45, 05.03.2019 | RED

Wózki używane, potocznie zwane widlakami w ostatnim czasie zyskują na popularności. Dzieje się tak, ze względu na rozwój rynku wózków widłowych, spowodowany stale rosnącym zapotrzebowaniem firm na tego typu produkty. Według raportu - „Widlak List 2018”, wózki widłowe wyznaczają się wysoką dynamiką wzrostu ilościowego. Liczba widlaków w 2018 roku zwiększyła się o 12% w porównaniu do roku poprzedniego. Czy inwestycja w używany wózek jest lepszym rozwiązaniem, niż zakup nowego wózka widłowego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Rynek wózków widłowych używanych, tak jak nowych, dysponuje bogatą ofertą różnego rodzaju modeli wózków, od najprostszych wózków paletowych po wielkogabarytowe ładowarki teleskopowe. Obecnie dealerzy widlaków, jak przykładowo Cesab, mają w swojej ofercie wózki używane (takie jak tutaj) cechujące się niezawodnością, wysoką wydajnością i ergonomicznością. Trend wzrostowy według danych z raportu „Widlak List 2018” notują wszystkie rodzaje wózków widłowych, jednak najwyższy dotyczy segmentu widlaków magazynowych unoszących do kompletacji – 36,2% w stosunku do roku 2016. Jest to skutek rozwoju branży e-commerce, jak i wzrostu powierzchni magazynowych, który przekłada się także na wzrost zainteresowania używanymi wózkami widłowymi.

Przedsiębiorcom, a tym bardziej tym dopiero wchodzącym na rynek zależy, aby firma rozwijała się szybko i sprawnie. Jest to możliwe, jednak wymaga nieraz dużych nakładów finansowych, inwestowania w firmę, zatrudnienia większej liczby osób oraz zakupu odpowiedniego sprzętu dopasowanego do potrzeb. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się zakup tańszego, używanego sprzętu, jak na przykład wózki używane.

Widłowe wózki używane – dlaczego warto w nie inwestować?

Widlaki należą do grupy bardzo użytecznych pojazdów, wykorzystywanych w wielu branżach jak przemysł czy budownictwo. Decyzja o zakupie używanego wózka widłowego, w niektórych przypadkach bywa jedyną możliwością, ze względu na ograniczone finanse firmy. Dlatego silnym argumentem przemawiającym, za tym, iż wózki używane widłowe to dobry wybór jest ich cena.

Firmy, w których transport stanowi ważny element ich funkcjonowania, jednak nie jest to czynność regularna i częsta,także mogą wybrać wózek widłowy używany. Pojazd ten usprawni pracę w momencie, gdy pojawi się potrzeba załadowania i rozładowania towarów.

W sytuacji, gdy właściciele firm czy też osoby odpowiedzialne za organizację i zarządzanie działalnością zauważają potrzebę stworzenia floty wózków widłowych, powinny wybrać widłowe wózki używane. Dlaczego? Ponieważ wózki używane są zdecydowanie tańsze, niż nowe modele omawianych pojazdów, a bardzo często należy przetestować wybrane modele widlaków - czy akurat ten wybrany typ pojazdu dobrze sprawdzi się przy wyznaczonych dla niego zadaniach. To bardzo ważne, aby dostosować pojazd do pracy jaką ma wykonywać, gdyż nieodpowiednio dopasowany wózek może przysporzyć więcej problemów, niż korzyści.

Używane wózki – jak wybrać odpowiedni model?

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, mogące ułatwić znalezienie idealnego używanego wózka widłowego, który będzie spełniał swoją rolę w konkretnym przedsiębiorstwie. Pojazdy te, charakteryzują się stosunkowo wysokimi cenami, dlatego, aby cieszyć się nabyciem wydajnego sprzętu, warto przeanalizować kilka istotnych kwestii, jak: parametry wózka widłowego.

dlaczego-warto-inwestowac-w-widlowe-wozki-uzywane-parametry-wozka-widlowego.jpg

 

Pierwsza rzecz jaką powinniśmy zrobić, zanim dokonamy transakcji zakupu pojazdu, to sprawdzić czy prawidłowo funkcjonują jego elementy, takie jak:

  • silnik – to najważniejsza część w wózkach widłowych, dlatego tak ważne jest by działał on bez zarzutów. Jeżeli chcemy sprawdzić czy silnik działa poprawnie, należy uruchomić pojazd na przynajmniej 15 minut. Zaleca się obserwować, czy silnik nie wydaje niepokojących dźwięków. Ponadto należy włączyć każdą jego funkcję hydrauliczną po kolei i obserwować czy nie nastąpił wyciek.
  • widły – to charakterystyczny element dla wózków widłowych. Umożliwiają one transportowanie towarów na bliższe i dalsze odległości. Przed zakupem widlaka najważniejsze jest zwrócenie uwagi na ich wygląd, czy nie ma na nich np. pęknięć. Co więcej należy przeprowadzić, tzw. pomiar zużycia wideł – każda z nich nie powinna być zużyta więcej niż 10% ich pierwotnej grubości.
  • opony - od opon zależy bezpieczeństwo operatora wózka, jak i wszystkich osób znajdujących się w pobliżu pojazdu. Mają one wpływ na stabilność wózka, dlatego należy skontrolować podobnie jak w przypadku wideł, ich stan zewnętrzny. Te elementy nie powinny posiadać żadnych odkształceń ani pęknięć.
  • maszt – zadaniem masztu w wózkach widłowych jest unoszenie, utrzymanie oraz opuszczane transportowanego ładunku. Dobrze jest przeprowadzić test tego elementu poprzez uniesienie maksymalnej ciężkości towarów na niewielką wysokość. Ładunek powinien opadać z prędkością 1cm/1min.

potrzeby przedsiębiorstwa

Decyzja o wyborze i kupnie używanego wózka widłowego powinna być przede wszystkim dobrze przemyślana i nie dokonywana pod wpływem czasowych ofert zawierających dodatkowe korzyści, jak rabaty czy różnego rodzaju gratisy. Wózki używane są aktualnie pożądanym produktem, przez co w sieci i w sklepach, jest dostępnych wiele ofert pochodzących od sprawdzonych i znanych dealerów jak ten tutaj, dlatego na pewno każdy znajdzie odpowiedni model widlaka do swojej działalności.


sprawdzone miejsca

Warto sprawdzić osobę czy też miejsce, w którym chcemy zakupić widlaka. Warto kupować sprzęt z wiarygodnych portali, czy też od znanych producentów wózków widłowych. Jednak najlepszą możliwością jest kupno pojazdu z oficjalnych stron dealerów lub bezpośrednio od nich. Dlaczego? Ponieważ mamy pewność, iż maszyny te są oryginalne i sprawdzone, że ich stan techniczny pozwala na sprawne użytkowanie pojazdu. Ponadto zakup używanego wózka widłowego od renomowanego dealera widlaków daje nam pewność, iż w razie problemów z maszyną możemy liczyć na wsparcie i pomoc. Dość przekonującym argumentem, za zainwestowaniem w widłowe wózki używane od dealera widlaków jest gwarancja, która w niektórych przypadkach obowiązuje nawet przez okres dwóch lat!


Szukasz używanego wózka widłowego? Zobacz tutaj!

dlaczego-warto-inwestowac-w-widlowe-wozki-uzywane-podsumowanie.jpg

Podsumowanie

Wózki używane widłowe to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić funkcjonowanie swoich firm, gdzie transport bliski czy daleki jest istotny. Mimo wszystko wybór odpowiedniego widlaka wymaga szczegółowej analizy przedsiębiorstwa pod wieloma względami, jak i dopasowania modelu wózka do zadań jakie ma wykonywać. Zakup wózka widłowego, nie jest łatwą decyzją, mimo wszystko można ona znacznie wpłynąć na usprawnienie pracy przedsiębiorstwa. Widłowe używane wózki są dobrą alternatywą dla drogich i nowych widlaków. Aktualnie dostępnych jest wiele sklepów i portali gdzie znaleźć można wózki widłowe używane w idealnym stanie i w atrakcyjnej cenie.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop