Zamknij

Znakomity pomysł na łóżko w małym mieszkaniu

10:21, 04.04.2019 | RED

Sypialnie w małych mieszkaniach to często bardzo poważne wyzwanie dla osób przygotowujących ich aranżację, czyli najczęściej właścicieli mieszkania. Szczególnym wyzwaniem jest sypialnia dziecka, ponieważ rodzice traktują sypialnie zgodnie z ich funkcją jako pokój sypialny, a dla dziecka jest to bardzo ważna przestrzeń życiowa, dla której nie mają specjalnej alternatywy. Można powiedzieć, że jest to ich małe królestwo. Co zrobić, by w małym mieszkaniu to królestwo nie stało się zbyt małą przestrzenią? Sposobów jest na to oczywiście bardzo wiele, a część z nich to więcej, niż tylko sztuczki optyczne. Wśród najważniejszych rozwiązań będzie zawsze łóżko na antresoli, czyli nowoczesne spojrzenie na łóżka piętrowe.

Łóżko na antresoli

Na samym początku trzeba wytłumaczyć sam koncept. Łóżko na antresoli to zwykłe łóżko, które jednak zostało podniesione na wysokość antresoli właśnie. Mówienie o antresoli jest tutaj trochę nomen omen na wyrost, ponieważ pełnoprawna antresola to dodatkowa kondygnacja w pomieszczeniu, swoiste półpiętro, które może pełnić więcej funkcji i jest zwyczajnie częścią pomieszczenia. W przypadku łóżek na antresoli nie mamy do czynienia z dodatkową mini-kondygnacją, a raczej będziemy korzystać po prostu z podniesionego na całkiem sporą wysokość łóżka.
Porównania z łóżkami piętrowymi wcale nie są chybione. Wręcz przeciwnie, mamy tutaj do czynienia z łóżkami piętrowymi, w których po prostu usunięto dolne łóżko. W jego miejscu pojawiło się coś nowego – dodatkowa przestrzeń do wykorzystania i to właśnie jest pomysł, który kryje się za łóżkami na antresoli.


Co znajdzie się pod łóżkiem?

W zasadzie nie ma żadnego ograniczenia dla tego, co znajdzie się u nas pod łóżkiem. Klasycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego miejsca do wstawienia biurka z komputerem. Coraz więcej łóżek na antresoli jest już odpowiednio przygotowanych i na starcie posiada zamontowane biurko. W ten sposób całość staje się jednolita stylistycznie, dzięki czemu cały pokój jest ładniejszy.

Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest też wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem na szafę lub innego rodzaju schowek. Jest to bardzo naturalne podejście do sprawy, ponieważ nie da się ukryć, że dobre zaaranżowanie tej przestrzeni to pewne wyzwanie, więc zdecydowanie się na opcję prostą jest na pewno czymś wartym poważnego rozważenia.

Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem jest zamontowanie tam sofy. Mieści się ona znakomicie i jest to dla niej miejsce zadziwiająco naturalne.


Inne pomysły na łóżko na antresoli

Tani nietypowy mebel można wykorzystywać na wiele ciekawych sposobów. Jednym z nich jest zamontowanie zjeżdżalni, po której dziecko może się dostać na dół omijając drabinkę. Pasjonujące jest również zrezygnowanie z drabinki na rzecz schodków prowadzących na górę. Wtedy powstaje jeszcze jedna dodatkowa przestrzeń pod schodami. Z takiej opcji korzysta się zwykle w sytuacji, kiedy pod łóżkiem pojawia się jedynie komoda lub szafki na ubrania i łóżko nie jest podnoszone zbyt wysoko.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone