Zamknij

Obrączki. Obowiązkowy element każdego ślubu

10:28, 04.04.2019 RED Aktualizacja: 10:29, 04.04.2019

Obrączki to od wieków symbol wzajemnej miłości oraz wierności małżeńskiej. Bez nich nie wyobrażamy sobie ślubu, ale musimy pamiętać, że obrączki powinny zostać odpowiednio dopasowane i charakteryzować się wygodą, praktyką i trwałością. W innym przypadku bardzo szybko znikną z naszej wspólnej przestrzeni i wylądują w komodzie.

Materiał na obrączki

Obrączki wykona nam oczywiście jubiler, ale zanim się do niego udamy musimy wiedzieć, z jakiego metalu chcemy wykonać obrączki. Najczęściej używanym metalem w produkcji obrączek ślubnych jest złoto. Jest to metal wszechstronny, wielokolorowy i trwały. Najczęściej stosuje się złoto w próbach 585. Samo złoto może mieć różne kolory. Najpopularniejszy żółty oraz biały czy czerwony. Nieco tańsze są obrączki wykonane ze srebra. Srebro jest metalem o bardzo wyrazistej i białej barwie. Jest metalem mniej trwałym jak złoto i nieco miększym. Musimy zatem być świadomi, że obrączki, które jubiler wykona ze srebra, raczej nie przetrwają przez wieki i nie będą służyć jako pamiątka naszym dzieciom.

Oprócz tego jest jeszcze platyna. To najcenniejszy metal szlachetny, a co za tym idzie najdroższy. Obrączki wykonane z platyny będą z pewnością trwałe, ale też niestety znacznie droższe niż te stworzone ze złota czy srebra. Ostatecznie popularność zdobywa też tytan. Obrączki tytanowe ze względu na dosyć wysoką twardość są najbardziej wytrzymałe na uszkodzenia, zadrapania i zarysowania. Dodatkowym plusem tytanu jest to, że jest to metal najmniej alergiczny ze wszystkich nam znanych. Co więcej, komplet obrączek, które zostały wykonane z tytanu, będzie tańszy niż te stworzone ze złota i na pewno od tych zrobionych z platyny. Przy jednoczesnym zachowaniu większej trwałości.

Masa obrączek

Bardzo ważną kwestią przy wyborze obrączek jest ich masa. Ma ona bezpośrednie przełożenie na komfort codziennego używania obrączek, a także wpływa na ich trwałość. Istnieje w tej materii kilka zasad, które powinniśmy wziąć sobie do serca i na bazie tych informacji wybrać masę, najlepiej dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Obrączki grubsze i szerokie są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, nie ulegają wygięciom, są wygodniejsze i bezpieczne w użytkowaniu, a wewnętrzny profil może przyjąć formę komfortowego wyprofilowania. Jednak należy też wziąć pod uwagę, że obrączki te są dużo cięższe i mniej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Na niektórych dłoniach, zwłaszcza w przypadku osób mających smuklejsze i mniejsze palce, będą też niekorzystnie wyglądać. Z kolei cieńsze obrączki dużo łatwiej mogą się wygiąć i w niektórych przypadkach ze względu na cieńszą krawędź mogą być niewygodne w noszeniu. Doskonale jednak wyglądają na cienkich palcach i przede wszystkim są o wiele lżejsze. Jak zatem widać sam model i ciężar obrączki musimy tutaj wybrać samodzielnie i nie znajdziemy uniwersalnego rozwiązania, które będzie korzystne dla każdego z nas. Warto zatem przemyśleć ten wybór, zwłaszcza że obrączkę przynajmniej w teorii planujemy przecież nosić przez całe swoje życie. Warto zadbać zatem o jej wygląd i komfort użytkowania.
 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%