Zamknij

Bagażnik samochodowy na dach – czym kierować się przy wyborze?

12:42, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Bagażnik dachowy przyda się na wakacje, ale nie tylko. Zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania na dachu pojazdu, czyli znacząco powiększa ją w stosunku do powierzchni bagażnika. Jak wybrać odpowiedni bagażnik dachowy dla swojego auta?

Bagażnik czy też box dachowy to praktyczny dodatek – dzięki niemu możemy łatwo przechowywać różne mienie na samochodzie. Rowery, narty, deska surfingowa, prowiant, ubrania czy też potrzebne do pracy narzędzia – bagażnik na dach ma wszechstronne zastosowanie.

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych bagażników rowerowych. Jak zatem dobrać odpowiedni model? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym wraz z serwisem http://25fps.pl/.

Bagażnik dachowy na rower

Jeśli chcemy wykorzystać dach do przewożenia rowerów na wycieczki poza miasto, wtedy najlepszym wyborem będzie specjalny bagażnik rowerowy.

Żeby przewozić rowery na dachu, będziemy potrzebowali bagażnika podstawowego, czyli relingów – belek dachowych. W niektórych samochodach to wyposażenie fabryczne, w innych trzeba dokupić dodatkowe uchwyty.

Zależnie od szerokości dachu samochodu możemy zmieścić na nim do sześciu rowerów, ale zaleca się, aby nie przekraczać liczby czterech sztuk ze względów bezpieczeństwa. Informacje o liczbie rowerów możliwych do zamontowania z danym bagażnikiem dachowym znajdziemy w jego dokumentacji.

Bagażnik rowerowy montowany na dach pozwala na łatwe przewożenie rowerów i nie zasłania tyłu auta, świateł oraz tablicy rejestracyjnej. Z drugiej strony wymaga na kierowcy bardziej ostrożnej jazdy, ponieważ rowery na dachu wywołują większe opory aerodynamiczne.

Bagażnik rowerowy na narty

Gdy lubisz szusować po białym puchu, warto pomyśleć o zakupieniu bagażnika dachowego na narty – to sprawdzony wybór, ponieważ sprzęt zimowy potrafi zajmować sporo miejsca.

Na dachu możemy przewozić narty, a także deski snowboardowe. W tym celu należy wykorzystać specjalne uchwyty montowane na belski dachowe. Drugie rozwiązanie to zastosowanie boksu dachowego, który jest zamykany i pozwala na osłonę sprzętu przed czynnikami zewnętrznymi. W boksie można także umieścić inne wyposażenie – buty, kaski, gogle.

Uniwersalny bagażnik – box na dach

Gdy po prostu potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do przewożenia mienia w samochodzie, warto wybrać uniwersalny box dachowy. To pojemnik montowany na dachu, który posiada specjalny, aerodynamiczny kształt, a także zamknięcie zabezpieczające wnętrze przed uszkodzeniem.

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na solidność boku dachowego, a także na jego ładowność, czyli masę bagażu, którą możemy w nim umieścić.

Jak dobrać bagażnik na dach?

Bagażnik dobieramy w zależności od posiadanego modelu samochodu, dlatego warto poszukiwać modeli, które sprawdzą się dla naszego auta. Zawsze czytamy informacje producenta na wyrobie.

Dobry bagażnik dachowy może być inwestycją na lata, dlatego najlepiej wybrać modele od sprawdzonych marek – mamy pewność, że będą sprawdzonym zakupem!

Zamówienie na bagażnik dachowy możemy złożyć także przez internet – w sieci znajdziemy wiele sklepów, które posiadają szeroki asortyment w przystępnych cenach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone