Zamknij

Nawilżacze powietrza - jaki wybrać?

14:28, 12.04.2019 | RED

Przez wiele lat nie przywiązywaliśmy zbyt dużego znaczenia do tego, w jakich warunkach żyjemy na co dzień. Roztocza kurzu, zarazki lub niewystarczające oświetlenie w pomieszczeniu to kwestie, którymi nasi rodzice nie zaprzątali sobie głowy. W sytuacji, gdy skutki danego zachowania nie są widoczne natychmiastowo – mamy niestety tendencje do zaniedbywania spraw, które mają znaczny wpływ na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Często słyszy się opinie, iż skoro poprzednie pokolenia żyły właśnie w taki sposób - to nie ma w tym absolutnie nic złego. Nie jest to jednak dobry tok myślenia. To, że coś nie było kiedyś powszechne, nie znaczy wcale, że obecnie nie powinno być czymś oczywistym. Jedną z takich kwestii, na której skupimy się w poniższym artykule jest nawilżanie powietrza i jego skutki dla zdrowia człowieka. Mogłoby się wydawać, że jeżeli jesteśmy w stanie bez problemu oddychać w którymkolwiek pomieszczeniu naszego mieszkania – to ten problem w ogóle nas nie dotyczy. Zbyt niska wilgotność powietrza nie musi być jednak czymś, co jest mocno odczuwalne na co dzień. Jej konsekwencje mogą dopaść nas dopiero po jakimś czasie. Czego możemy się spodziewać? Prowadzi ona przede wszystkim do znacznego wysuszenia skóry i bólu gardła, który może przerodzić się w przeziębienie. Osłabieniu ulegnie cały nasz system odpornościowy, co jest szczególnie niebezpieczne zimą. Wtedy właśnie mamy najczęściej do czynienia z niską wilgotnością powietrza w naszym domu bądź mieszkaniu. Wynika to oczywiście z faktu, iż w tym okresie najmocniej ogrzewamy wszystkie pomieszczenia. Oprócz tego kolejnym skutkiem może być również obniżenie koncentracji i ogólny spadek formy – co np. w przypadku naszych dzieci może przyczynić się do obniżenia efektów w nauce. W momencie, gdy zdano sobie sprawę jak dużym problemem jest niskie nawilżenie – na rynku pojawiły się nawilżacze powietrza. Zastępują one inne, prowizoryczne metody – takie jak np. rozwieszanie prania w pomieszczeniu. Wybór dobrego urządzenia nie jest jednak tak prosty jak mogłoby się wydawać. Niektóre z nich, gdy np. nie będziemy ich odpowiednio czyścić, mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Czytaj dalej, a dowiesz się jaki nawilżacz będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jak działa nawilżacz powietrza?

Na pewno twoim pierwszym pytaniem jest to, jak działa nawilżacz powietrza. W dużym skrócie polega to na tym, iż odparowuje on taką ilość wody – aby uzyskać poziom nawilżenia odpowiedni dla pomieszczenia, w którym się znajduje. Wykorzystuje on wodę z kranu lub wodę destylowaną, w zależności od rodzaju filtra jaki się w nim znajduje.

Kolejną kwestią, która wzbudza największe zainteresowanie jest to jak używać nawilżacza powietrza.

Najważniejszy jest tutaj przede wszystkim wspomniany wcześniej filtr, który określi jaka woda do nawilżacza powietrza będzie tą odpowiednią. W przypadku, gdy jest on wapienny - można wlać do pojemnika wodę z kranu. Jeżeli nie - należy używać wody destylowanej.

Tym, o czym nie można zapominać jest jego regularne czyszczenie. Jeżeli to zaniedbamy to możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Zarazki, które w ten sposób łatwiej dostaną się do naszego organizmu mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Podobnie w przypadku, gdy zdecydujemy się na czyszczenie odświeżacza przy pomocy chemicznych środków.

Pytanie o to jak używać nawilżacza powietrza i jaka woda do nawilżacza będzie odpowiednia to dobry początek do tego, aby móc cieszyć się jego działaniem w sposób bezpieczny dla nas i członków naszej rodziny.

Jeżeli będziesz przestrzegać zasad jego użytkowania i regularnie go czyścić - bardzo szybko zauważysz efekty wyższej wilgotności powietrza w swoim domu.

Ranking nawilżaczy powietrza

Obecnie na rynku możesz natknąć się na wiele różnych modeli nawilżaczy. Najprościej będzie przejrzeć sobie ranking nawilżaczy powietrza - np. na stronie https://topowe-agd.pl/ i wybrać coś, co spełni wszystkie twoje oczekiwania. Różnią się one oczywiście przede wszystkim wyglądem - bardzo często znajdują się w widocznym miejscu w twoim mieszkaniu i dobrze jest, gdy ładnie komponują się z otoczeniem. Do wyboru masz również kilka różnych filtrów, które w inny sposób rozprowadzają wodę i oczyszczają ją z bakterii oraz grzybów. Ranking uwzględnia także najczęściej to, czy dany nawilżacz powietrza posiada dyspenser zapachów, który pozwoli Ci wybrać konkretny aromat rozpylanej wody.

Zanim znajdziesz produkt odpowiedni produkt dla siebie, musisz samodzielnie przeprowadzić test nawilżaczy powietrza i wybrać ten, który sprawdzi się właśnie w twoim mieszkaniu. Posiadany zapach, filtr i moc zbiornika to indywidualne kwestie, które możesz dopasować do potrzeb swojej rodziny.

Nawilżacz powietrza Xiaomi

Najlepsze nawilżacze powietrza to bez wątpienia ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Wśród nich od jakiegoś czasu na prowadzenie wysuwa się ewaporacyjny nawilżacz powietrza Xiaomi. Jest on polecany w szczególności ze względu na bezpieczeństwo stosowania i tryb pracy, który przerywa jego działanie w momencie, gdy wilgotność powietrza jest odpowiednia.

Nawilżacz powietrza Xiaomi będzie dobrym wyborem w sytuacji, jeżeli posiadasz w mieszkaniu psa lub kota. Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza to z kolei najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie posiadają w domu zwierząt. Zdolność słyszenia fal dźwiękowych może być dla nich bardzo męcząca.

Nawilżacz powietrza Triada

Pamiętaj o tym, aby przywiązywać szczególną wagę do wyboru swojego nawilżacza, gdy posiadasz chore dziecko. Dobry nawilżacz powietrza dla dziecka musi ułatwiać mu oddychanie i być jednocześnie bezpieczny w stosowaniu. Na rynku można spotkać już produkty, które zostały stworzone specjalne do takich przypadków. Nawilżacz powietrza Triada został przebadany w szpitalach, gdzie leczono właśnie najmłodszych pacjentów.

Triada to dobry nawilżacz powietrza dla dziecka, które zmaga się z problemami dróg oddechowych. Jego działanie, oprócz odpowiedniego nawilżenia - przewiduje także czyszczenie powietrza z obecnych w nim pyłków i smogu.

Dzięki temu jest to idealny produkt także dla astmatyków i alergików - ułatwi im zarówno codzienne funkcjonowanie w ciągu dnia, jak i spokojny sen w nocy.

Sól do nawilżacza powietrza

Jeżeli wybrałeś już jaki nawilżacz będzie odpowiedni dla Ciebie, to warto także zastanowić się nad tym, czy do swojego nawilżacza powietrza wsypywać sól. Nie jest to jeszcze bardzo popularny zwyczaj, ale sól fizjologiczna dodana do nawilżacza powietrza może stanowić dobrą metodę inhalacji w przypadku np. kaszlu.

?

Jak widzisz, zdecydowanie się na jeden konkretny model nie jest wcale taką łatwą sprawą. Nie zniechęcaj się jednak – po chwili zastanowienia na pewno bez problemu zdecydujesz jaki nawilżacz Ci odpowiada i będziesz mógł cieszyć się powietrzem pozbawionym bakterii i wirusów. Zadbaj o swoje zdrowie, szczególnie w okresie zimowym, gdy tak ciężko jest nam zmotywować do normalnego funkcjonowania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone