Zamknij

Jak wybrać odpowiedni lokal użytkowy?

11:47, 20.04.2019 | artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się jak rozwinąć firmę? Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego lokalu, dzięki niemu nic nie będzie stało na przeszkodzie, gdy zapragniesz powiększyć zespół. Warto także zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację. W dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław lokale użytkowe stanowią atrakcyjną ofertę dla nowych przedsiębiorców. Wystarczy zgromadzić kilka potrzebnych informacji, a otworzy się przed nami cały wachlarz możliwości.

Lokal użytkowy, co to znaczy?

Lokale użytkowe spełniają inne funkcje niż mieszkania, dlatego też cena ich najmu bywa o wiele wyższa. Podstawowa różnica polega na warunkach, jakie lokal musi spełniać, żeby wykonywać w nim konkretną działalność. Szkoła, restauracja, sklep, gabinet lekarski czy biuro – każda z tych działalności objęta jest innymi wymaganiami. Szkoła musi mieć zapewnioną przestrzeń odpowiednią dla dużej ilości uczniów, tak aby każde dziecko czuło się komfortowo w klasie. Restauracja powinna spełniać normy sanepidu, aby klienci nie ryzykowali swoim zdrowiem, podobnie gabinet lekarski, tu bardzo ważna jest właściwa higiena. Jeszcze więcej wymaga się od działalności, jeśli będą korzystać z niej osoby niepełnosprawne. Coraz bardziej otwarty na prywatne usługi staje się Wrocław – lokale użytkowe do wynajęcia oferowane są w różnorodnym standardzie. Od małych biur po specjalistyczne pracownie klasy A.

Wyposażenie lokalu użytkowego

Nie same normy wyznaczają klasę lokalu. Warto sprawdzać co uprzednio znajdowało się w konkretnym budynku. Jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na pomieszczenie, które dostosowane jest do naszej branży, to połowę roboty związanej z remontem mamy za sobą. Najmniej zmian wymagają biura, ponieważ możemy otworzyć je nawet w mieszkalnym lokalu do wynajęcia (Wrocław ma dużą ilość ofert w różnych lokalizacjach). Jedyne, czego w lokalu nie powinno zabraknąć to klimatyzacja i pomieszczenie sanitarne. Chyba nikt nie wyobraża sobie pracy w upale i bez toalety.

W jakich miejscach szukać ofert?

Lokali szukajmy tam, gdzie planujemy otworzyć biznes. Przeglądając nowe oferty najmu zastanówmy się, jaka lokalizacja pomoże nam się rozwinąć. Zakładając nowoczesną restaurację, większe wzięcie będziemy mieć wśród biurowców i młodych osiedli. Apteka może okazać się bardziej przydatna w centrum lub w pobliżu szpitala. Lokali użytkowych do wynajęcia we Wrocławiu jest tak dużo, że z pewnością znajdziemy odpowiedni dla siebie.

Rozważ remont lokalu

Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny lokal jest najlepszą reklamą biznesu. Warto włożyć na początku trochę więcej pracy w przygotowanie i cieszyć się popularnością na starcie. Ponadto przyjemne wnętrze poprawia nastrój nie tylko odwiedzającym, ale tez pracownikom, co przekłada się na większe zaangażowanie i lepsze wyniki. Jeśli znajdziemy lokal użytkowy we Wrocławiu, który dodatkowo będzie w dobrym stanie, to wystarczą jedynie kosmetyczne zmiany. Takie drobne przeróbki na pewno nie nadszarpną naszego budżetu.

Dlaczego ceny lokali są różne?

Cena nie zależy wyłącznie od powierzchni. Niezmiernie ważny jest ogólny stan budynku, jego przystosowanie do konkretnego rodzaju działalności oraz popularność okolicy. Lokale w centrum będą droższe od tych na obrzeżach, jednak nie zawsze środek miasta będzie najlepszy dla nas. Przypatrzmy się też wyposażeniu. Lokale o podwyższonym standardzie kosztują więcej, jednak nie warto przepłacać, jeśli okaże się, że na miejscu przywitają nas gołe ściany, a elektronikę należy dopiero zamontować.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone