Zamknij

Na co uważać szukając pożyczki?

08:28, 23.06.2019 RED Aktualizacja: 08:29, 23.06.2019

Zdarzyło ci się pomyśleć o tym, jak to dobrze byłoby mieć dodatkową gotówkę - tak od ręki. Bez wątpienia marzyłeś o tym wielokrotnie, bo łatwiej za sprawą takiego zastrzyku środków pieniężnych zrealizować swoje plany. W pewien sposób takie możliwości zapewniają szybkie pożyczki pozabankowe. Jednak nim skorzystasz z takiej opcji, powinieneś dokładnie prześwietlić firmę, od której chcesz pożyczyć pieniądze i sprawdzić, jakie warunki oferuje.

Na rynku jest obecnie bardzo dużo podmiotów, które zachęcają do pożyczania. Prześcigają się w tym, co mogą zagwarantować, czyli natychmiastowe środki na koncie, długi okres spłaty i niskie oprocentowanie. Łatwo się skusić, a później żałować, dlatego nim zdecydujesz się podpisać umowę, przeanalizuj, czy interesująca cię oferta jest naprawdę warta polecenia.

Istnienie firmy - czy rzeczywiście mamy do czynienia z profesjonalnym podmiotem?

Zanim jednak zaczniesz wczytywać się w zapisy umowy, powinieneś w ogóle sprawdzić, czy firma… istnieje. Tak, nie ma tu żadnej pomyłki - taka weryfikacja jest niezwykle istotna, bo co z tego, że niby wszystko się zgadza, gdy na stronie internetowej nie widnieją dane kontaktowe. W tej sytuacji powinna ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Potwierdzeniem mogą być opinie znajomych, którzy mieli do czynienia z danym podmiotem, bądź informacje zawarte w sieci. Często są krytyczne i przestrzegają cię przed zbytnią ufnością.

Weryfikacja umowy to absolutna podstawa

Informacje widnieją na stronie, istnienie pożyczkodawcy zostało zweryfikowane, a więc czas na podpisanie umowy. Przed tym jednak przekonaj się, jakie masz prawa i obowiązki, koniecznie sprawdzając wszystkie warunki, a w szczególności te dotyczące wypłaty środków, spłaty pożyczki i zobowiązań z tym związanych. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach rynek się mocno ucywilizował, czego przykładem coraz przyjaźniejsze i czytelniejsze dla klientów umowy. Niech jednak te ułatwienia nie uśpią twojej czujności, bo niezależnie od kwoty, o którą się starasz, zawsze powinieneś dokładnie przeczytać umowę!

Oprocentowanie - jak je sprawdzać?

I co najważniejsze, zwróć uwagę na wysokość oprocentowania, bo stanowi niejako wyznacznik kosztu kredytu. Żeby jednak dowiedzieć się, ile naprawdę zapłacisz za pożyczkę, kieruj się rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO). To właśnie ten syntetyczny wskaźnik umożliwi ci porównanie różnych kredytów. Zasada jest prosta - im RRSO jest niższe, tym lepiej, bo to oznacza, że kredyt będzie cię mniej kosztował. Nie zapomnij jednocześnie o kosztach dodatkowych, tj. obsługa domowa, płatności za smsy, monity itp. Najprostszym sposobem, aby zobaczyć, jak się kosztowo kształtują te pozycje, jest sprawdzenie cennika.

Na zakończenie wspomnijmy jeszcze o porównywarkach pożyczek, których jest niemalże tak dużo, jak firm oferujących taką pomoc finansową. Dzięki nim szybko poznasz najważniejsze różnice, co sprawi, że podjęcie decyzji będzie nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej przemyślane. Szczególnie polecane jest porównanie pożyczek w Money24.pl, bo masz tu zawsze jasno, czytelne i aktualne wyłożone najważniejsze informacje dotyczące RRSO, kwoty pierwszej pożyczki oraz okresu, na jaki można ją zaciągnąć.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%