Zamknij

Czy sprzątanie może być przyjemne?

11:16, 25.10.2019 | RED

Powoli odchodzą do lamusa takie akcesoria, jak tradycyjny odkurzacz czy mop, a zastępują je roboty sprzątające. Grunt, to wybrać dobre urządzenie, aby sprzątanie przebiegało szybko i przyjemnie.

Mały, zwinny i perfekcyjny!

Właśnie takimi przymiotnikami można określić odkurzacz automatyczny, który nie tylko dobrze wyczyści mieszkanie, ale też  prezentuje się bardzo elegancko. Wybór tego typu sprzętu jest ogromny, ale jak wiadomo, nie zawsze można trafić na produkt wysokiej jakości, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jego gabaryty są niewielkie, nie ma okablowania, ponieważ działa w oparciu akumulator, który ładuje się w stacji dokującej. Zależnie od firmy i stopnia zaawansowania roboty mają różnego rodzaju oprogramowanie, dzięki któremu przemieszczają się po mieszkaniu, unikając przeszkód i rozpoznając miejsca, które wymagają sprzątania. Im więcej funkcji, tym więcej możliwości. Trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na to, czy te wszystkie programy będą nam potrzebne. Czasami lepiej wybrać robot mniej zaawansowany pod względem oprogramowania, ale mający dobry akumulator, silnik czy szczotki.

Co i gdzie kupować?

Warto odwiedzać sklepy, które mają w swoje ofercie spory wybór asortymentu i stronę internetową, gdzie można zdobyć konkretne informacje o konkretnym modelu. Dobrym przykładem jest marka iRobot: https://irobot.pl/pl/irobot?pr=roomba gdzie można nabyć sprytne odkurzacze Roma, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i działania.

Do wyboru mamy kilka typów odkurzaczy, różniących się funkcjami i przeznaczeniem. Jeden z nich np. sam się opróżnia z zanieczyszczeń, drugi mopuje, a jeszcze inny zaprogramowany jest tak, aby idealne czyścił powierzchnie domów, w których przebywają psy lub koty. Czym się charakteryzują tego typu roboty sprzątające?

Przede wszystkim mają stacje ładująco-czyszczącą Clean Base. Jej praca polega na automatycznym przenoszeniu zabrudzeń do worka na śmieci, który jest bardzo pojemny (pomieści 30 pojemników na brud). Kolejna kwestia to gumowe szczotki, ścisłe przylegające do powierzchni sprzątającej. Dzięki nim żaden pyłek, ani większe zabrudzenie nie umknie uwadze robota.

Nie ma obaw, że to małe, sprytne urządzenie zabłądzi czy pogubi się, jeśli jest zaopatrzone jest w technologię Vslam, czyli optyczne czujniki przetwarzające mnóstwo danych, ponad 230 400 punktów na sekundę. Dzięki temu robot posiada dokładną mapę otoczenia, wie, gdzie się znajduje i jaką pracę ma do wykonania. Inteligentna nawigacja po całym domu, także wzdłuż ścian, przy spadkach, krawędziach, przeszkodach – robot nie powinien się pomylić z takich oprogramowaniem. Oprócz tego urządzenie działa według trzystopniowego systemu sprzątania. Dwie główne szczotki gumowe sprzątają wszystkie powierzchnie, natomiast jedna, specjalnie wyprofilowana zasysa wszelkie zabrudzenia znajdujące się w narożnikach i miejscach trudno dostępnych.

Oczywiście to tylko kilka z wielu zalet robotów Roomba. Decydując się na taki zakup można być pewnym, że sprzątanie nie będzie już tak czasochłonne, jak wcześniej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop