Zamknij

Branża IT – dlaczego warto ją wybrać?

11:40, 05.11.2019 | materiały partnera

Nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości, jeśli chodzi o znalezienie wymarzonej pracy. Warto wziąć pod lupę branżę IT, w której znajdą coś dla siebie nawet osoby niezwiązane z informatyką.

Praca w IT – w jakim charakterze?

Branża IT łączy w sobie informatykę z telekomunikacją, co wiąże się z możliwością pracy na najróżniejszych stanowiskach. Specjaliści z tego zakresu mogą znaleźć zatrudnienie:

  • w mediach,
  • jako programiści,
  • jako graficy,
  • jako webmasterzy,
  • jako administratorzy baz danych,
  • jako specjaliści od pozycjonowania stron.

Współczesny rynek pracy jest otwarty nie tylko dla osób z wykształceniem informatycznym, chociaż dyplomowani informatycy mogą liczyć na najwyższe stawki sięgające do 8000 zł netto miesięcznie. Warto podkreślić, że zarobki w tej branży stale rosną i według specjalistów IT to najlepszy wybór na karierę zawodową. Najwyższe stawki obejmują przede wszystkim programistów, ale na satysfakcjonujące wynagrodzenie mogą także liczyć projektanci stron internetowych oraz specjaliści zajmujący się obsługą baz danych.

Warto doskonalić swoje umiejętności

Ponieważ IT to branża przyszłości, osoby związane z nią zawodowo muszą pamiętać o stałym doskonaleniu swoich umiejętności. Wiąże się to z szybkim rozwojem nowych technologii i koniecznością dostosowania swojej pracy do najnowszych rozwiązań. Warto poszerzać swoją wiedzę w oparciu o profesjonalne kursy tematyczne, ale wiele przydatnych informacji można znaleźć również online. W branży IT bardzo popularne są także szkolenia internetowe w postaci e-kursów. Ich zakres uda Ci się dostosować do charakteru prowadzonej działalności.

Informatyka kierunkiem przyszłości

Już od paru lat informatyka jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Warto postawić na naukę na wyższym szczeblu, aby zapewnić sobie lepszy start na rynku pracy. Należy jednak podkreślić, że jest to kierunek dla prawdziwych pasjonatów. Osoby, które nie przepadają za nowoczesnymi technologiami powinny zastanowić się nad inną ścieżką zawodową.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop