Zamknij

Opanuj podstawy portugalskiego na kursie online!

23:05, 03.12.2019 | RED

Nauka języka obcego od podstaw może wydawać się dość karkołomnym zadaniem, jeśli nie mamy wsparcia w postaci nauczyciela lub innej profesjonalnej pomocy. Okazuje się, że obecnie bardzo dużo osób praktykuje przyswajanie języków obcych korzystając jedynie z narzędzi online oraz aplikacji dostępnych na telefon. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki portugalskiego, sprawdź, jak w prosty i łatwy sposób możesz opanować jego podstawy nie wychodząc z domu.

Przygotuj sobie odpowiedni grunt

Na początek warto poszukać portugalskich filmów lub piosenek śpiewanych w tym języku, aby oswoić się jego brzmieniem. Dobrym pomysłem jest również poszukanie w internecie portugalskiej stacji radiowej i słuchanie jej przy każdej nadarzającej się okazji: podczas śniadania czy wykonywania domowych czynności. W ten sposób już po krótkim czasie będziesz w stanie rozróżnić poszczególne słowa, a jeśli będziesz powtarzać je na głos nawet nie znając ich znaczenia, zaczniesz wyrabiać w sobie nawyk poprawnej wymowy.

Aplikacje do słówek

Uzupełnieniem osłuchiwania się z językiem portugalskim będzie nauka poszczególnych słówek, które z pewnością nie raz usłyszysz w filmie, piosence czy radiu. Możesz w tym celu wykorzystać dostępne na telefon aplikacje takie jak Duolingo. Systematyczne powtarzanie słówek to jedna z najskuteczniejszych metod nauki i szybko zauważysz, że słuchając portugalskich dialogów jesteś w stanie wychwycić i zrozumieć znaczenie wielu słów czy nawet zdań.

Język portugalski miej zawsze przy sobie

Świetnym sposobem na naukę podstaw języka są fiszki, czyli kartoniki, na których z jednej strony umieszczone są zdania lub słowa w języku portugalskim, a z drugiej - ich tłumaczenie na polski. W każdej wolnej chwili czytaj i staraj się zapamiętać znaczenie wyrażeń umieszczonych na bloczku, przekładając je po kolei. Spróbuj odgadnąć ich tłumaczenie bez odwracania na drugą stronę. Te fiszki, które z łatwością jesteś w stanie przetłumaczyć, odłóż na bok i zajmij się nauką znaczenia pozostałych. Co jakiś czas wracaj do odłożonych bloczków, by zweryfikować, czy nadal pamiętasz ich znaczenie. Jeśli jednak okaże się, że zapomniałeś niektóre tłumaczenia, ponownie dołóż je do swojego pliku karteczek do nauki. 

Nauka online z nauczycielem

Nauka portugalskiego online to świetny sposób na przyswojenie tego pięknego języka bez wychodzenia z domu. Wystarczy wykupić lekcje z nauczycielem, które można wygodnie prowadzić za pomocą komunikatora Skype siedząc we własnym fotelu. Tego rodzaju zajęcia indywidualne z nauczycielem to również świetny sposób nauki dla osób, które nie czują się komfortowo w grupie lub które zwyczajnie nie mają w pobliżu swojego miejsca zamieszkania placówki oferującej naukę portugalskiego. Lekcje online prowadzone są w przyjaznej, luźnej atmosferze, dzięki czemu uczeń nie odczuwa stresu, wręcz przeciwnie! Spędza czas miło i pożytecznie.

Znajomość języka portugalskiego może się przydać nie tylko podczas urlopu, ale może również okazać się mocnym atutem w przypadku poszukiwania nowej pracy, w której wymagana jest znajomość języków obcych. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię do rozpoczęcia nauki portugalskiego i już dziś postawisz pierwsze kroki ku jego przyswajaniu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone