Zamknij

Płaszcz, czy kurtka? Co wybrać na zimę?

10:04, 31.01.2020 | RED

Zima to sezon, który narzuca dość spore ograniczenia, jeśli chodzi o ubiór. Kiedy temperatury za oknem spadają poniżej zera, ciężko jest kłaść modę na pierwszym miejscu – priorytetem dla niemal każdej osoby staje się ubranie w sposób ciepły i praktyczny, tak, aby mróz nie był szczególnie odczuwalny. Warto jednak przemyśleć swoje podejście do zimowej mody i przekonać się, że ciepłe i praktyczne ubrania wcale nie muszą wiązać się z brakiem wyczucia estetyki.

Jak się okazuje, całą tę sytuację można odwrócić na swoją korzyść – dostępne na rynku kurtki damskie zimowe plus size oraz płaszcze damskie xxl prezentują się zaskakująco dobrze. Którą z tych opcji w takim razie wybrać? Pytanie to jest znacznie trudniejsze, niż może się wydawać.

Dla kogo kurtka a dla kogo płaszcz?

Moda xxl pod wieloma względami rządzi się własnymi zasadami, lecz pewne reguły dotyczące stylizacji można zaaplikować wszędzie. W dobrze znanym, zimowym dylemacie polegającym na wyborze optymalnego stroju, kurtki damskie xxl zawsze prezentowały się jako ta bardziej praktyczna opcja, gdyż są one zaprojektowane ewidentnie z myślą o wyjątkowo niskich temperaturach. Z drugiej strony, płaszcze damskie duże rozmiary wydają się bardziej eleganckie i wytworne – nie powinno się bagatelizować ogromnego wpływu, jaki miały one na modę w ciągu kilku ostatnich lat.

Najłatwiej stwierdzić po prostu, że wybór ten sprowadza się do osobistych preferencji, lecz stwierdzenie to nie jest do końca prawdziwe. Zastanawiając się, czy lepszym wyborem okażą się kurtki zimowe duże rozmiary, czy analogiczne dla nich płaszcze, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swój tryb życia. Mianowicie – jeśli spędza się czas aktywnie, dużo podróżuje i przemieszcza podczas zimowych miesięcy, warto postawić na kurtkę. Płaszcze są z kolei zalecane dla osób, które wychodzą z domu jedynie na krótki spacer po parku lub dojeżdżają do pracy. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecyduje, tono.sklep.pl to bardzo ciekawa propozycja, która z pewnością okaże się dobrym miejscem, aby nabyć tego typu elementy garderoby.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone