Zamknij

Walentynki na świecie – poznaj walentynkowe tradycje z całego globu!

23:20, 19.02.2020 | RED

Święto Zakochanych lada dzień! Walentynki, uniwersalne święto miłości, obchodzone jest równie ochoczo pod każdą szerokością geograficzną. Jednak co kraj, to obyczaj. Jesteś ciekaw, jak świętuje się walentynki na świecie? Kimbino.pl sprawdziło to dla Ciebie! Poznaj walentynkowe tradycje z całego globu – niektóre są naprawdę zaskakujące!

Jak świętuje się walentynki na świecie?

Tradycja świętowania Dnia Zakochanych ma swoją długą historię. Jej korzeni możemy szukać już w starożytności. To właśnie bowiem w antycznym Rzymie obchodzono tego dnia Dzień Płodności I Macierzyństwa. Z tej okazji urządzano szereg hucznych obrzędów, w których uczestniczyli przede wszystkim młodzi kawalerzy i niezamężne kobiety. Wedle przekazów, w trakcie jednej z zabaw, każda panna wkładała do wielkiej wazy kartkę ze swoim imieniem. Następnie do działania przystępowali mężczyźni, którzy poprzez losowanie wybierali sobie towarzyszkę na czas celebrowania święta.

Zwyczaj świętowania Walentynek przetrwał po dziś dzień. Obchodzony na całym świecie, w rozmaitych kręgach kulturowych, stał się uniwersalnym świętem miłości oraz doskonałym sposobem na wyrażenie swoich uczuć.

Tradycje celebrowana Dnia Zakochanych przybierają jednak zróżnicowany charakter zależnie od kraju, w którym są obchodzone: “Z Dniem Zakochanych wiąże się wiele interesujących ciekawostek. Z kolei samo celebrowanie tego święta na świecie jest niejednokrotnie naprawdę zaskakujące. Dla przykładu, w Japonii to wyłącznie kobiety wręczają w tym dniu mężczyznom upominki” – mówi manager Kimbino.pl. Przyjrzymy się zatem innym wyjątkowym tradycjom walentynkowym z całego globu!

?

Źródło: https://www.kimbino.pl/

 

Walentynki w Azji - Korea Południowa i Japonia

Walentynki dniem rozpieszczania wyłącznie mężczyzn? To możliwe! Do wspomnianej przez managera Kimbino.pl Japonii, dołącza Korea Południowa – to właśnie w tych krajach, w dniu 14 lutego, jedynie kobiety wręczają upominki. Przede wszystkim są to czekoladki oraz ręcznie wykonane ciasteczka. Mężczyźni odwdzięczają się paniom miesiąc później w tzw. Biały Dzień. Ty również chciałabyś podarować swojemu ukochanemu w Walentynki przepyszne ciasteczka, ale w Twojej kuchni brakuje akcesoriów do ich wykonania? Bez obaw – na ratunek przychodzi Pepco gazetka. Znajdziesz w niej funkcjonalne akcesoria do wypieków z motywem serc – silikonowe foremki do muffinek oraz blachę z powłoką nieprzywierającą.

Walentynki w Europie - Finlandia i Estonia

Nie masz swojej drugiej połówki, a Dzień Zakochanych wpędza Cię w zły nastrój? W takim razie Finlandia i Estonia to miejsca idealne dla Ciebie! W krajach tych zamiast Walentynek obchodzi się Dzień Przyjaciela, podczas którego prezentami i życzeniami obdarowuje się bliskie osoby. Chciałbyś w dniu 14 lutego podarować swoim przyjaciołom upominki? Zajrzyj zatem do Pepco gazetki! W najnowszej ulotce znajdziesz wiele rozmaitych ramek na zdjęcia, w które możesz włożyć obrazki upamiętniające Wasze wspólne chwile. To piękny i wyjątkowy prezent, który wzruszy niejedną osobę. Co więcej, produkty z Pepco gazetki to modele inne niż wszystkie – ramki posiadają unikalne ozdobne elementy oraz lampki LED. Niska cena (zapłacisz nie więcej niż 14,99 zł) i wysoka jakość sprawiają, że są to jedne z najchętniej kupowanych produktów!

Walentynki w Ameryce Południowej – Argentyna, Peru, Brazylia

Dzień Zakochanych w Ameryce Południowej ma różne oblicza. Z uwagi na odbywający się w tym okresie karnawał, Brazylijczycy zdecydowali się nieco przesunąć celebrowanie tego święta. W tym kraju Walentynki obchodzone są dopiero 12 czerwca!

Z kolei Peru, co prawda nie wyłamuje się z datą obchodzenia święta zakochanych, ale zaskakuje kwiatowym symbolem. Dla Peruwiańczyków to bowiem nie róża, lecz orchidea jest znakiem miłości i Walentynek.

Przykład Argentyny i jej mieszkańców pokazuje natomiast, że jeden dzień na świętowanie tak ważnej okazji to za mało. Lipiec to miesiąc równie ważny dla zakochanych – właśnie wtedy Argentyńczycy w nawiązaniu do 14 lutego obchodzą tzw. „słodki tydzień”, który poświęcają wyłącznie swoim drugim połówkom. (Chcesz sprawdzić, jakie są inne tradycyjne walentynkowe na świecie? Zajrzyj koniecznie tutaj: ) .Chciałabyś, by Twoje Walentynki były równie słodkie? Skorzystaj z gazetki Pepco i jej oferty – zestaw do fondue w cenie 29,99 zł pozwoli Ci na przygotowanie pysznego deseru dla Twojego ukochanego. Jak w końcu mówi znane powiedzenie – przez żołądek do serca!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone