Zamknij

5 pomysłów na prezent dla 5 latka

13:03, 26.02.2020 | RED

Wybór odpowiedniego prezentu dla 5- latka nie jest wcale taki prosty. Dziecko w tym wieku wykazuje już pierwsze zainteresowania, warto więc tak dopasować podarunek, aby odpowiadał on jego rodzącemu się hobby. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla dziecka w wieku 5 lat.

? 

Dla małego matematyka

Zainteresowanie matematyką zwykle objawia się w późniejszym wieku, jeśli jednak maluch już w wieku 5 lat lubi bawić się cyframi, warto podarować mu prezent, który pomoże mu rozwijać te zainteresowania. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju książeczki z matematycznymi rebusami czy działaniami matematycznymi. W sklepach możemy również znaleźć gry planszowe dla  5-latków, które opierają się na zagadkach matematycznych. Tego rodzaju prezent sprawi maluchowi mnóstwo frajdy i z pewnością zajmie jego uwagę na długi czas, a przy tym pozwoli rozwijać umiejętności matematyczne.

 

Dla małego konstruktora

Dzieci, które uwielbiają zabawę klockami, tworząc z nich budowle i skomplikowane konstrukcje, z pewnością wpadną w zachwyt, gdy otrzymają w prezencie zestaw małego konstruktora umożliwiający samodzielnie złożenie modelu samochodu, robota czy innej budowli. Taka zabawa to również świetny trening wspierający rozwój manualny dziecka. Zestawy konstrukcyjne dla dzieci zawierają dokładną instrukcję, dzięki której maluch może zupełnie sam, bez pomocy dorosłych, stworzyć dany model. 

W przypadku 5-latka, który lubi wszelkiego rodzaju konstrukcje, trafionym prezentem będzie również zestaw klocków, które doskonale ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i pozwalają maluchowi tworzyć dowolne budowle.

 

Dla małego artysty

Małe dzieci chętnie sięgają po kredki, jednak niektóre maluchy nie wyobrażają sobie lepszej zabawy niż malowanie czy tworzenie prac plastycznych z innych materiałów. Dla nich właśnie zestawy artystyczne będą najlepszym prezentem. Do wyboru mamy na przykład zestawy farb i pędzli, kolorowych kredek, ciastolinę, z której możemy tworzyć różnego rodzaju figurki czy wyklejanki. Zestawy artystyczne dedykowane są zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Taki prezent świetnie wpływa na rozwój u dziecka myślenia kreatywnego, wyobraźni, a także uczy estetyki.
?
 

Dla małego muzyka

Zabawki muzyczne sprawdzą się idealnie, jeśli widzimy, że maluch lubi słuchać muzyki, tańczyć do niej lub podśpiewywać. Wśród zabawek muzycznych znajdziemy między innymi różnego rodzaju instrumenty, takie jak gitary, skrzypce, flety, perkusję, a także mikrofony wraz z zestawem do karaoke. Możemy również kupić gry taneczne, polegające na tym, że maluch musi odtworzyć samodzielnie zaprezentowany ruch taneczny, za co otrzymuje punkty. Zabawki muzyczne mogą być początkiem wielkiej pasji malucha oraz pomóc w rozwijaniu jego talentów w tym obszarze.
 

Eksperymenty

?Ostatnią grupą zabawek, jaką chcemy zaprezentować, są zestawy eksperymentów chemicznych, fizycznych czy biologicznych. Zestawy są tak przemyślane, aby dziecko mogło przeprowadzić proste eksperymenty samodzielnie. Są one w pełni bezpieczne dla dzieci, więc bez obaw maluchy mogą bawić się nimi bez pomocy dorosłych. Zestawy eksperymentów sa doskonałą zabawką edukacyjną, pozwalają dziecku poznać podstawowe zasady fizyki, chemii czy biologii rządzące naszym światem, a przy tym świetnie się bawić. 

 

Wybierając prezent dla 5-latka warto wcześniej zastanowić się, co maluchowi sprawia największą radość i szukać podarunku, który trafi w jego zainteresowania. Wówczas zachwyt i radość po otrzymaniu takiego prezentu gwarantowana. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Ciebie inspiracją do znalezienia idealnego prezentu dla 5-letniego dziecka. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone