Zamknij

Pożyczki online bez BIK i KRD - co to oznacza?

15:53, 30.03.2020 | RED

Zła historia kredytowa nie musi być przeszkodą w pożyczeniu pieniędzy. Wyjaśniamy, co trzeba wiedzieć o pożyczkach bez BIK i KRD.

Do niedawna wizerunek sektora pozabankowego nie był najlepszy. Branża była postrzegana jako siedlisko lichwy, a same pożyczki – za ratunek dla najbardziej zdesperowanych klientów, którym wszystkie banki odmówiły kredytu. Sytuacja diametralnie zmieniła się po wejściu w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej oraz pojawieniu się w Polsce zagranicznych firm. Z rynku zniknęli pożyczkodawcy stosujący praktyki dalekie od standardów etycznych, a oprocentowanie stało się znacznie niższe.

Wraz z poprawą warunków, na których udzielanych są pożyczki, przyszły jednak wyższe wymagania względem klientów. Większość pożyczkodawców kieruje się dziś zasadami odpowiedzialnego pożyczania, zakładającymi, że finansowania nie powinno się udzielać się osobom, które mogą mieć problemy z jego spłaceniem. Dlatego firmy sprawdzają profile osób składających wnioski w biurach informacji gospodarczej, a od niedawna – także w BIK-u. Nie oznacza to jednak, że klienci z niekorzystną historią nie pożyczą już pieniędzy w sektorze pozabankowym. Rozwijamy temat wspólnie z serwisem https://www.finbino.com/pl/.

Pożyczki online bez BIK i KRD

Zacznijmy od wymienienia baz, w których firma pożyczkowa może zweryfikować historię kredytową swojego klienta. Są to przede wszystkim biura informacji gospodarczej takie jak:

  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej;

  • BIG InfoMonitor;

  • Krajowy Rejestr Długów BIG (KRD);

  • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG).

Od kilku lat część pożyczkodawców z sektora pozabankowego dołączyła też do grona instytucji korzystających (i przekazujących dane) z bazy Biura Informacji Kredytowej. To duży przełom, bo do tej pory był to przywilej zarezerwowany wyłącznie dla banków oraz SKOK-ów.

Co oznaczają pożyczki bez BIK i KRD?

Wciąż jednak na rynku możesz znaleźć oferty firm, które podczas rozpatrywania wniosku nie sprawdzają wspomnianych baz. To oznacza, że szansę na otrzymanie finansowania mają również klienci, którzy wcześniej nie radzili sobie dobrze ze spłatą zobowiązań (nie tylko kredytów i pożyczek, ale też abonamentów telekomunikacyjnych, czynszów czy faktur).

Jak jednak dotrzeć do ofert firm oferujących pożyczki online bez BIK i KRD? Tu z pomocą przychodzą porównywarki produktów finansowych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią zakładkę, a zyskasz dostęp do wielu pożyczek bez BIK lub BIG wraz z informacjami o zakresie kwot, oprocentowaniu oraz okresie kredytowania.

Kto może starać się o pożyczkę online bez BIK i KRD?

To, że pożyczki online bez BIK i KRD dostępne są dla klientów z niekorzystną historią kredytową, nie oznacza, że są one udzielane każdemu, kto złoży wniosek. Jest wręcz przeciwnie. Dla pożyczkodawców wiążą się one ze zwiększonym ryzykiem, dlatego ci często proszą o przedstawienie dodatkowych zaświadczeń i dokumentów potwierdzających regularność dochodów. Musisz też liczyć się z tym, że tego typu pożyczki mogą być wyżej oprocentowane, choć na pocieszenie dodamy, że często spotyka się wśród nich także darmowe chwilówki.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop