Zamknij

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu gotówkowego?

14:56, 24.04.2020 | RED

Okazuje się, że w czasach pandemii koronawirusa, wnioski o kredyt gotówkowy składane są przez Polaków nawet kilka razy częściej, aniżeli dotychczas. Wszystko dlatego, że ogrom ludzi straciło możliwość generowania dochodu i to dosłownie z dnia na dzień. Jeśli i Ty potrzebujesz finansowego wsparcia, dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do złożenia wniosku o takie zobowiązanie, by bez problemu uzyskać decyzję pozytywną.

Co to jest kredyt gotówkowy?

Sam kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań, jakie oferują instytucje bankowe, działające komercyjnie na terenie naszego kraju dodatkowo można je porównać na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe . To wsparcie finansowe na dowolny cel, które udzielane jest dzisiaj coraz częściej także online. Zdarza się też kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach oraz kredyty wypłacane dosłownie w kilkanaście minut. Wszystko to sprawia, że kredyt gotówkowy cieszy się tak ogromną popularnością. Zaciągany jest nie tylko w celu realizacji nadrzędnych potrzeb, ale bardzo często traktowany jest jak "ostatnia deska ratunku" w obliczu niespodziewanych wydatków czy finansowych tarapatów. Brak zarobku w czasach pandemii koronawirusa z całą pewnością do takich się zalicza.

Kredyt gotówkowy - popularność w Polsce

Ciekawostką jest fakt, że nawet co drugi dorosły Polak posiada kredyt gotówkowy, a największą popularnością cieszy się właśnie ten na dowolny cel. To dlatego, że bank nie ingeruje w to, na co wydatkowane są środki, a sam kredytobiorca bardzo często rozdziela pieniądze na różne cele. Dzisiaj kredyt gotówkowy ratuje domowy budżet, pozwala spłacić inne zobowiązania albo zadłużenie. Polacy chętnie zaciągają go również w celu przeprowadzenia remontu mieszkania, zakupu nowego samochodu czy też realizacji wakacyjnego wyjazdu. Cel jest tak naprawdę dowolny i zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb klientów.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Komfortowe jest także zaciąganie kredytu gotówkowego. Polacy doceniają fakt, że dzisiaj nie trzeba stać już w długich kolejkach w oddziałach banku, a podczas szybko rozprzestrzeniającej się choroby COVID-19 mogą uzyskać pieniądze nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Praktycznie każdy potencjalny klient może wnioskować o kredyt gotówkowy poprzez wykorzystanie platformy internetowej. Klienci, którzy posiadają konto direct, mają ułatwione zadanie, ponieważ wystarczy krótki wniosek, a środki od razu trafiają na rachunek - cały proces trwa najdłużej kilkanaście minut.

Należy jednak pamiętać, że chociaż banki muszą starać się dzisiaj o każdego klienta, a ogromna konkurencja nie stanowi dla nich ułatwienia w funkcjonowaniu, to niestety nakładają szereg warunków i ograniczeń. Te nie wynikają jedynie z indywidualnej polityki kredytowej, ale również z obowiązujących przepisów polskiego prawa oraz aktualnych norm unijnych.

Każdy bank, który udziela kredyt gotówkowy, weryfikuje swojego klienta pod względem zdolności kredytowej. Chodzi o to, by minimalizować ryzyko niewypłacalności i sprawdzić możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Właśnie dlatego klienta prosi się o dostarczenie dokumentów, takich jak zaświadczenie o zarobkach oraz źródle ich generowania, wyciągów bankowych czy też rozliczeń PIT, jeśli o kredyt stara się firma. Sam bank generuje także raport BIK, dzięki czemu może ocenić historię kredytową. Jeśli w przeszłości klient spóźniał się ze spłatą rat innych kredytów albo ma z tego tytułu zaległości, raczej nie ma szans na kolejne finansowe wsparcie.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Warto pamiętać, że każdy bank prowadzi własną politykę kredytową i oferuje inne warunki kredytowe. Osoby, które potrzebują dodatkowych środków pieniężnych, powinny w pierwszej kolejności porównać co najmniej kilka różnych ofert, by wybrać tę najbardziej optymalną względem własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości spłaty. Różnice w warunkach kredytowych mogą charakteryzować się inną weryfikacją danych, innym oprocentowaniem, wysokością raty czy też czasem trwania współpracy z bankiem.

Doskonałym narzędziem, które pozwala zweryfikować atrakcyjność różnych, aktualnych ofert jest ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych . Takie zestawienie w jednym miejscu uwzględnia kluczowe czynniki różnych propozycji bankowych.

Patrząc jednak na opłacalność finansową kredytu, należy wykorzystać kalkulator kredytowy dostępny na https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat . Ten wyliczy całkowite koszty zobowiązania kredytowego, dzięki czemu kredytobiorca może oszacować własne możliwości spłaty bez zaburzania sytuacji domowego budżetu.

Wszystkie narzędzia są intuicyjne i proste w obsłudze, natomiast trzeba pamiętać, że nigdy nie podają one konkretnych, ostatecznych wartości. Są jedynie pomocą w określeniu atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania. Ostateczne warunki współpracy kredytobiorca otrzymuje dopiero po uzyskaniu decyzji pozytywnej ze strony banku.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop