Zamknij

Panele szklane do kuchni, czyli kuchenna rewolucja

21:02, 15.05.2020 | RED

Jak wiele czasu spędzasz w kuchni? Nawet jeśli nie przepadasz za gotowaniem, zapewne przyznasz, że kuchnia to serce każdego mieszkania. Tutaj często przenoszą się spotkania towarzyskie, tutaj domownicy zbierają się na wspólnej kawie. Jakoś tak się dzieje, że kuchnia ma moc przyciągania. Nic więc dziwnego, że to strategiczne miejsce musi być dobrze urządzone. Tak, żeby było nie tylko wygodnie, ale i estetycznie oraz funkcjonalnie. Jednym z elementów, które może Ci w tym pomóc są panele szklane do kuchni!

Panele szklane do kuchni – estetyczne i praktyczne

Dlaczego warto się zainteresować panelami szklanymi do kuchni? Panele szklane łączą w sobie dwie ważne cechy, są estetyczne i praktyczne. Ogromna ilość dostępnych wzorów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś, co mu się spodoba. Nie ma kuchni, do której nie można by dobrać jakiegoś wzoru albo koloru. Szkło do kuchni wpasuje się w każdy rodzaj wystroju, od najnowocześniejszego przez glamour po rustykalny. Nie wierzysz? Sprawdź! W internecie znajdziesz setki zdjęć, które tego dowodzą.

Panele szklane do kuchni to także bardzo praktyczne rozwiązanie. Łatwo się je czyści bo ich powierzchnia jest idealnie gładka. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i gotowe. To znaczy, że można zapomnieć o doczyszczaniu tłuszczu i kurzu nagromadzonych w fugach, między kafelkami. Brak fug oznacza więc czystszą kuchnię i więcej czasu dla siebie – bezcenne!

Szkło hartowane

A jak wygląda kwestia wytrzymałości szkła? Czy przypadkiem pod tym względem kafelki nie są lepsze? Otóż mówiąc krótko, nie. Choć szkło jest z natury kruche, to do kuchni zaleca się szkło hartowane. Jest ono zdecydowanie wytrzymalsze od zwykłego. Nabiera odporności na uderzenia, zarysowania i wysokie temperatury. Dzięki temu spokojnie można je stosować także na ścianie nad kuchenką. Szkło hartowane do kuchni jest bardzo wytrzymałe i będzie Ci służyć przez całe lata. Rekomendowana grubość szkła do kuchni to 4 mm lub więcej.

Co ważne, większość firm oferuje szkło na wymiar, więc nawet jeśli masz wyjątkowo specyficzną kuchnię, bez problemu zamówisz do niej odpowiednie panele szklane.

Panele szklane wzory

A teraz przejdźmy do kwestii wzorów. Jest wiele pięknych zdjęć, które świetnie wyglądają na kuchennej ścianie. Do bardziej nowoczesnych można zaliczyć panoramy miast, czarno-białe fotografie z jednym kolorowym akcentem albo wzory geometryczne. Wzory rustykalne mogą przedstawiać kiaty, np. lawendę albo słoneczniki. Może to też być wzór imitujący drewniane deski. Dużą popularnością cieszą się też fotografie owoców skąpanych w wodzie oraz grafiki przedstawiające zdjęcia kawy czy też same napisy . Wybór jest przeogromny, ale można też umieścić na panelach własne zdjęcie. Może z jakiś egzotycznych wakacji?

Oczywiście są też osoby, które chcą mieć panele szklane do kuchni bez wzorów. Dla nich najlepsze będą zwykłe jednokolorowe. Kolor można dobrać do szafek i podłogi. A może ktoś ma na ścianie ładną tapetę, której nie chciałby zasłaniać, a jedynie ochronić? Albo piękną imitację cegieł? Wtedy można postawić na bezbarwne panele szklane. Z jednej strony osłonią przed zachlapaniem, pryskającym tłuszczem, a z drugiej nie zasłonią tła.

Jak widać szkło do kuchni może być bardzo różne. Jest jednak coś, co je łączy. Każde panele kuchenne zupełnie zmieniają oblicze pomieszczenia. To tylko jeden element, ale pozwala przeprowadzić prawdziwą kuchenną rewolucję!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop