Zamknij

Altana ogrodowa - dlaczego warto ją posiadać?

12:01, 23.07.2020 | RED

Ogród jest miejscem szczególnym. To tutaj, wśród soczystej zieleni i feerii barwnej roślinności, spędzamy cudowne chwile z rodziną lub przyjaciółmi. Spożywamy posiłki, bawimy się i relaksujemy. Warto więc zadbać o zagospodarowanie przytulnego, wyjątkowego kącika do spędzania wolnego czasu. Chociaż rynek oferuje sporo różnych rozwiązań, najbardziej praktycznym z nich wydaje się być postawienie altany ogrodowej. Dlaczego właśnie altana? O odpowiedź poprosiliśmy pana Przemysława Balcewicza, dyrektora firmy Eko Architektura - wiodącego producenta budowli ogrodowych z drewna.

Czy altana w ogrodzie jest potrzebna?

Panie Dyrektorze, czy zakup altany nie jest zbędnym wydatkiem? 

Istnieją oczywiście tańsze alternatywy, jak na przykład parasol czy namiot ogrodowy. Należy jednak pamiętać, że są to tak naprawdę rozwiązania tymczasowe - na dłuższą metę niezbyt trwałe. W naszym klimacie, zwłaszcza ostatnimi czasy, mamy częściej do czynienia z mocnymi wiatrami czy przelotnymi opadami, niż nadmiarem słońca. Proszę wyobrazić sobie sytuację, kiedy spędzamy urocze popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi, a tu nagle zaczyna ostro wiać i zacinać deszczem. Nie dość, że trzeba szybko uciekać spod parasola, to jeszcze ratować przed zniszczeniem nie tylko sam parasol, ale i rzeczy znajdujące się pod nim. Namiot stanowi nieco lepszą osłonę, ale mocniejsze podmuchy mogą z łatwością połamać jego stelaż. Solidna altana drewniana wyklucza takie nieprzyjemne niespodzianki. Konstrukcje naszych altan nie tylko zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi - tworzą również intymną enklawę do spokojnego wypoczynku, będąc przy tym wspaniałą ozdobą ogrodu przez cały rok. 

Altana budowana samodzielnie czy gotowa?

Eko Architektura proponuje gotowe konstrukcje. Czy nie lepiej samodzielnie zbudować sobie, niewielkim kosztem, wymarzoną altanę?

Samodzielne wykonanie takiej budowli wymaga sporej wiedzy technicznej i doświadczenia, odpowiednich narzędzi i materiałów właściwej jakości oraz sporej ilości czasu. Trzeba wziąć pod uwagę, że altana powinna przetrwać nie tylko jeden słoneczny sezon, ale także wichury, deszcze i śnieżyce przez wiele kolejnych lat. Inaczej oszczędności z tego tytułu mogą być złudne. Ponadto w trakcie budowy zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane wcześniej wydatki. Decydując się na gotową altanę od razu widzimy całościowe koszty, co ułatwia wybór tej właściwej. Kwestia postawienia w ogrodzie altany zgodnej z konkretnymi oczekiwaniami nie stanowi żadnego problemu. Proponujemy kilka modeli oraz różne warianty każdego z nich. Dzięki temu, odbiorca zawsze znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są to zarówno lekkie, przestronne, mocno otwarte konstrukcje, jak i bardziej zabudowane, gwarantujące maksimum prywatności. A jeżeli nie ma wśród nich tej wymarzonej, to wykonamy projekt indywidualny, zgodny z podanymi wytycznymi. Wystarczy narysować, nawet odręcznie, swój pomysł przesyłając go do nas - a my zajmiemy się resztą.

Jaki jest najlepszy materiał na altanę?

Dlaczego Eko Architektura postawiła wyłącznie na drewno?

Drewno to bardzo wdzięczny materiał. Doskonale wpisuje się w malowniczy krajobraz ogrodu, oddając naturalny charakter miejsca, w którym się znajduje. Dodatkowo jego zapach oraz atmosfera ciepła jaką wprowadza, tworzy wewnątrz altany klimat najbardziej odpowiedni do odprężenia i relaksu. Ale to nie wszystkie jego zalety. Drewno jest przede wszystkim materiałem:

  • ekologicznym - to surowiec odnawialny, nie zaburzający ekosystemu
  • prozdrowotnym - służy alergikom, tworzy zdrowy mikroklimat
  • odpornym - na działanie wielu czynników chemicznych
  • wytrzymałym - może się odkształcać bez większych uszkodzeń
  • estetycznym - jego naturalne piękno jest ponadczasowe 

Nasze wyroby powstają z doskonałej jakości drzew iglastych pochodzących z rejonów północnych. Wykonujemy z nich także inne budowle architektury ogrodowej - domki, sauny, garaże czy wiaty. To mocne i trwałe konstrukcje z udzielaną przez nas gwarancją na drewniane otwarte elementy budynku - na okres 5 lat, a na ukryte elementy konstrukcyjne z drewna - na okres 10 lat. Produkujemy je i montujemy w rekordowo krótkim czasie oraz za rekordowo korzystną cenę.Altana drewniana to jeden z najlepszych pomysłów aranżacyjnych w ogrodzie i doskonała inwestycja. Raz postawiona, przy właściwej pielęgnacji, będzie służyła przez wiele lat jako skuteczna ochrona przed palącym słońcem, wiatrem czy deszczem. Zapewni spokojne, bezpieczne miejsce biesiadowania i wypoczynku.  

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
https://chaletpro.fr/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%