Zamknij

Aranżacje wnętrz w różnych stylach

15:25, 11.08.2020 | RED

Urządzając nowy dom, czy mieszkanie, a nawet i przeprowadzając generalny remont wielu z nas zastanawia się w jaki sposób urządzić swoje cztery kąty. Co sezon pojawia się coś nowego, co projektanci proponują wykorzystywać w swoich mieszkaniach. Im więcej inspiracji, tym często gorzej dla nas - wkrada się chaos i ostatecznie trudno zdecydować nam się na jeden kierunek. Poniżej przedstawiamy kilka stylów aranżacji wnętrz, które są nadal popularne i które ułatwią nam podjęcie decyzji, co do wystroju naszego domu, czy mieszkania. Opowiemy również o polskich meblach, które sprawdzą się w każdym stylu.

Styl skandynawski

Często polecany osobom, które lubią przytulne pomieszczenia, harmonię oraz spokój. W wystroju wnętrz stawiamy na komfort, dużą ilość światła (wykorzystujemy do tego nie tylko lampy, ale też blask świec) oraz naturalne materiały - len, bawełnę i wełnę. W oknach rezygnujemy z firanek na rzecz zasłon, a na kanapie tworzymy kompozycję z dekoracyjnych poduszek. Wszystkie dodatki, materiały oraz kolory ścian są w stonowanych kolorach - najczęściej jest to biel, beż i szarość.

Styl loftowy

Często kojarzony z ogromnymi pomieszczeniami, o wysokich sufitach i dużych oknach. Jego cechą charakterystyczną są celowe odkryte instalacje rur i kabli oraz otwarta przestrzeń. Jest dość surowy, dlatego też w celu ocieplenia wystroju warto wprowadzić naturalne drewno - czy to na ścianach, podłodze, lub w elementach mebli. Jako dodatki świetnie sprawdzi się duży dywan, narzuty i pledy. Styl ten uwielbia meble z duszą - warto odwiedzić pchli targ, czy znaleźć aukcję internetową, na których zakupimy prawdziwe wnętrzarskie perełki.

Styl glamour

Często kojarzony z luksusowymi wnętrzami, gdzie dominuje kolor czarny, biel i srebro. Jeśli chcesz urządzić dom, czy mieszkanie w tym stylu pamiętaj również o eleganckich tapetach, mięsistych zasłonach i narzutach oraz o dużej liczbie poduszek dekoracyjnych. Jeśli chcesz dodać temu stylowi przytulnego charakteru, wystarczyć dodać do wnętrza przyjemnego koloru. 

Polskie meble design - pasują do każdego stylu!

Meble są również bardzo ważne w  aranżacji wnętrz - mogą być unikalne, vintage lub funkcjonalne. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości metrażowych. We wnętrzach warto wykorzystać polskie meble design, które są wykonane ze starannością o każdy detal, dobre jakościowo oraz oryginalne. Polskie meble design często produkowane są w limitowanych kolekcjach, dlatego możesz mieć pewność, że jesteś jednym z niewielu osób, które będą w posiadaniu unikatowego mebla. 

   

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop