Zamknij

Jak napisać dobre CV? Cechy dobrego Curriculum Vitae. Sprawdź na Joob.pl

14:01, 18.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:01, 18.08.2020

Jak napisać dobre CV?

CV to klucz do znalezienia dobrej pracy. Im lepsze CV, im bardziej dopracowane - tym większe szanse na znalezienie lepszego zatrudnienia. Na każde stanowisko, szczególnie w obecnych czasach, przypada kilkunastu różnych kandydatów. Dlatego należy zrobić wszystko, aby wyróżnić się na ich tle. Postanowiliśmy zrobić więc krótki przewodnik po tym, jakie powinno być CV idealne, które całkowicie zaskoczy rekrutera i sprawi, że ten wybierze właśnie nas.

Postaw na ciekawy szablon

Nie ma nic gorszego dla rekrutera niż CV potencjalnego kandydata stworzone na szybko w Wordzie. Suchy tekst, brak zdjęcia, kilka enigmatycznie zapisanych wcześniejszych miejsc pracy. Przede wszystkim projekt naszego Curriculum Vitae musi być ciekawy, ale również niezbyt przesadzony. Najlepiej zastosować prosty, ale wyróżniający się czymś szablon. Może najważniejsze dane zaznacz innym kolorem? Wybierz ciekawe znaczniki? A może dodaj ikony w sekcji zainteresowań, zamiast wpisywać je ciągiem? Niezależnie od tego, na co zdecydujesz się postawić - każde wyróżnienie jest na wagę złota.

Nie kłam w CV

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie dobrej pracy nie jest wcale takie łatwe i że zajmuje dużo czasu. Praca w Warszawie charakteryzuje się tym, że na jedno stanowisko jest kilkanaście różnych kandydatów - jeśli nie kilkadziesiąt. Próbując pobić ich doświadczeniem i wykształceniem, a także umiejętnościami, możemy się nieco zagalopować. Korci, żeby wpisać sobie jeden stopień znajomości wyżej, dodać obsługę jakiegoś programu, którego wcale nie umiemy… Ale to szybko wyjdzie w praniu, więc zdecydowanie lepiej jest się powstrzymać i napisać wszystko tak, jak jest naprawdę. A potem obronić się ładnie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wybierz dobry format

Nie wszyscy mają najnowszego Worda, a niektórzy nie mają go wcale, bo nie jest im do niczego potrzebny. Jeśli rekruter ma starszą/nowszą wersję programu - prawdopodobnie w ogóle nie otworzy naszego CV, które wyślemy im w takim rozszerzeniu. ZAWSZE starajmy się więc eksportować nasz dokument do PDF i w takiej formie wysyłać go do potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu już będziemy lepsi niż 20% innych kandydatów.

Skracaj informacje

Pozwól sobie na krótki wstęp o sobie w CV, na samej górze - niech będzie to sprytne podsumowanie waszego doświadczenia. Potem wybierzcie takie elementy, które są najważniejsze z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy i ułóżcie je chronologicznie - od najnowszego do najstarszego. Starajmy się zawrzeć w naszym dokumencie to, co jest najważniejsze. To bardzo istotne.

Sprawdźcie dane

Wiele CV zostaje bez odpowiedzi, bo ktoś zrobił literówkę w mailu. Albo podał takiego maila, z którego już nie korzysta. Albo, co gorsza, w ogóle nie zostawił danych do siebie. Próżno wtedy szukać odpowiedzi od rekrutera. No bo w końcu nie wie, jak miałoby to zrobić. Ach, no i jeśli już dołączacie swojego maila - dobrze, jeśli jest on profesjonalny. Wiecie, bez jakichś ekstremalnych nazw w mailu…

Mamy nadzieję, że taki krótki poradnik przyda się wszystkim tym, którzy są aktualnie na etapie poszukiwania pracy i że zwrócicie na to wszystko uwagę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%