Zamknij

W jaki sposób szukać pracy za granicą?

13:56, 08.10.2020 | RED

Niestety, ale nadal polskie zarobki są dużo mniejsze niż na zachodzie. Dlatego wiele osób decyduję się na to, aby opuścić kraj i rozpocząć karierę zawodową za granicą. Najczęściej Polacy wyjeżdżają do Niemiec, Holandii i Belgii, ale również decydują się na dalsze kierunki takie jak Anglia, Szwecja czy Szwajcaria.

Gdzie rozpocząć poszukiwania zagranicznej pracy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie szukać dobrych ofert pracy za granicą. Metod szukania jest naprawdę wiele, a najpopularniejsze z nich to:

  • prasa,
  • internet,
  • agencje pracy,
  • polecenia znajomych.

Każdy, kto rozważa podjęcie pracy zarobkowej za granicą, powinien zwrócić szczególną uwagę na wiarygodność znalezionych ogłoszeń. Trzeba znaleźć zaufanego pracodawcę oraz mieć świadomość tego, że niestety nadal istnieją oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób poszukujących sezonowej lub stałej pracy poza terytorium naszego kraju.

Zagraniczna praca oferowana w ogłoszeniach internetowych oraz prasie.

Codziennie pojawia się wiele ogłoszeń dotyczących pracy w Holandii, Belgii lub Niemczech przy zbiorach owoców i warzyw, na produkcji, w szklarniach albo gospodarstwach domowych. Najczęściej takie oferty można znaleźć w lokalnej gazecie lub na portalach internetowych. W ten sposób bardzo szybko można znaleźć pracę dostosowaną do swoich możliwości oraz potrzeb finansowych, która nas usatysfakcjonuje.

Nigdy nie warto ograniczać się do jednego źródła informacji. Warto korzystać z wielu możliwości, aby znaleźć kilka ofert, porównać je, zadzwonić i zapytać o dodatkowe szczegóły. Warto korzystać z internetowych portali, gdzie można zarejestrować swoje CV w bazie kandydatów i od razu aplikować na konkretne stanowisko.

Praca za granicą od zaraz najczęściej w serwisach ogłoszeniowych pojawia się w okolicach maja, przed samym sezonem wakacyjnym. Wtedy też pracodawcy poszukują pracowników sezonowych, ale oczywiście można również trafić na oferty pracy stałej. Podczas weryfikacji ofert pracy za granicą należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy ogłoszenie wzbudza zaufanie i czy firma cieszy się dobrą opinią na rynku pracy. Pracodawcę zamieszczającego informacje o możliwości podjęcia zatrudnienia bardzo łatwo można sprawdzić w ogólnie dostępnym rejestrze KRS lub KRAZ, aby mieć pewność, że firma działa legalnie. Warto to zrobić, aby mieć pewność, że wszystko realizowane jest zgodnie z przepisami prawa i otrzymamy zapłatę za wykonaną pracę.

Czy warto korzystać z ofert pracy agencji tymczasowej?

Najprostszym rozwiązaniem w obecnych czasach jest korzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Takie firmy działają legalnie i zamieszczają wiele ogłoszeń na portalach internetowych.

Najczęściej podejmując taką pracę, będziemy mieli wszystko już załatwione wcześniej. Nie będziemy musieli martwić się o noclegi i zorganizowanie przejazdu. Zdarza się również, że można liczyć na pełne wyżywienie na miejscu. Decydując się na taką ofertę, podpisujemy umowę z agencją pracy tymczasowej i to ona odpowiedzialna jest za wypłatę wynagrodzenia. Firma poszukuje dla nas odpowiedniego zatrudnienia u swoich zaufanych klientów, z którymi współpracuje od wielu lat, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie legalne i bezpieczne.

Praca za granicą może okazać się bardzo ciekawą opcją, aby zdobyć dobrą posadę i atrakcyjny zarobek, ale należy szukać tylko zaufanego pracodawcy. W ogłoszeniach internetowych warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące konkretnej nazwy firmy, miejsca zatrudnienia, nazwy stanowiska oraz wymagań i obowiązków. Odpowiadając samodzielnie na internetowe ogłoszenia, trzeba również wystrzegać się podawania poufnych danych z dowodu osobistego czy konta bankowego. Nie powinniśmy wykonywać żadnych przelewów bankowych, czy wysyłać skanów dokumentów, zanim nie upewnimy się co do legalności i wiarygodności pracodawcy wystawiającego ogłoszenie. Wiele ciekawych ofert pracy za granicą czeka na was, w bezpłatnym i godnym zaufania serwisie z ogłoszeniami Pokato.pl. Sprawdźcie sami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop