Zamknij

Etyczne suplementy, jak je rozpoznać?

14:09, 11.11.2020 | RED

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególnie warto zadbać o zdrowie. Niezbędnych witamin, substancji i makroelementów dostarczają wszelkiego rodzaju suplementy. Skutecznie uzupełniają niedobory, wzmacniają odporność, a także usprawniają pracę całego organizmu. Przed zażyciem produktu warto jednak sprawdzić jego dokładny skład.

Skład ma znaczenie

Etyka w procesie tworzenia suplementów przejawia się już na etapie szukania źródeł składników i tworzenia procedur produkcji. Istotne jest, by zawierały naturalne substancje wolne od GMO, nienapromieniowane oraz wykazujące 100% aktywność. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie preparat nie zawiera zbędnych dodatków, takich jak cukry czy sztuczne barwniki i aromaty. Istotne w tym przypadku znaczenie ma stosowanie ekologicznych upraw oraz unikanie pestycydów, herbicydów czy chemii.

Przed wyborem możesz pod tym kątem sprawdzić produkty różnych marek. Na przykład suplementy Viridian w swoim składzie zawierają kwasy omega-3 oraz naturalne oleje z czarnuszki. To bogate źródło witamin, minerałów, tłuszczy oraz aminokwasów niezbędnych do procesów zachodzących w organizmie człowieka.

Wszystko zaczyna się od producenta

Sam proces produkcji jest równie ważny. Etyczne suplementy przede wszystkim nie są badane i testowane na zwierzętach, to jedna z podstawowych zasad. Upewnij się także czy producent nie korzysta z tworzyw sztucznych. Kapsułki z roślinnej celulozy sprawiają, że produkty mogą być przeznaczone także dla wegan i wegetarian, a szklane opakowania doskonale chronią zawartość i mogą zostać poddane recyklingowi.   Warto też zorientować się jaką renomą i opinią cieszy się producent oraz jak wiele lat działa na rynku. Tradycyjne receptury w większości dziedzin sprawdzają się najlepiej, również w tworzeniu suplementów.

Bezpieczne i naturalne składniki, odpowiedzialny proces produkcji oraz dbałość o ochronę środowiska i działania ekologiczne podejmowane przez markę to czynniki, które wpływają na etykę oferowanych suplementów. Jeśli producent dysponuje szeroką ofertą to dla Ciebie duży plus! Możesz wybierać spośród różnego rodzaju propozycji minerałów, probiotyków czy ziół. Na przykład witamina Viridian D3 2000IU skutecznie wspomaga organizm, a brak w jej składzie glutenu, pszenicy, laktozy, drożdży oraz konserwantów sprawia, że może być stosowana także przez alergików.

Pamiętaj, że etyka w suplementach zaczyna się od właściciela firmy. To on jest odpowiedzialny za wdrożenie odpowiednich składników i technologii na etapie produkcji. Czyste produkty i świadomość środowiska naturalnego to duży krok w tworzeniu najlepszych preparatów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop