Zamknij

Czy kredyt konsolidacyjny poprawi naszą sytuację finansową?

15:51, 11.12.2020 RED Aktualizacja: 15:52, 11.12.2020

Wielu z nas na przestrzeni ostatnich lat zdecydowało się na finansowanie większych zakupów, wakacji bądź innych poważnych wydatków kredytami bankowymi, pożyczkami oraz kartami kredytowymi. Czasem, nadmierne korzystanie z finansowania przez banki powoduje, że pozostajemy z kilkoma kredytami lub innymi zobowiązaniami, które każdego miesiąca musimy regulować. To z kolei wiążę się z nadwyrężeniem naszego miesięcznego budżetu, który nie zawsze jest w stanie pokryć całość wydatków. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które pozwoli nam zmniejszyć sumę płatności na kredyty w miesiącu, jednocześnie nie spóźniając się z płatnościami? Spróbujmy konsolidacji kredytu.

Czym właściwie jest konsolidacja kredytów?

Kredyt konsolidacyjny to taki kredyt, który łączy wszystkie inne zobowiązania, które zaciągnęliśmy w tym samym, ale też innych bankach. Konsolidacja kredytów może obejmować nie tylko klasyczne kredyty, ale też takie produkty jak karty kredytowe, linie kredytowe w rachunkach czy nawet pożyczki pozabankowe. Warunki kredytu konsolidacyjnego są uzgadniane z kredytobiorcą podczas spotkania z doradcą. Podczas wypełniania wniosku o kredyt konsolidacyjny, nasze dotychczasowe zobowiązania nie wchodzą w skład miesięcznych obciążeń, co pozwala nam na sprawne złożenie wniosku a w wielu przypadkach nawet na dobranie dodatkowej kwoty, którą możemy wykorzystać na swoje własne cele. 

W jaki sposób opłaca się nam konsolidowanie naszych kredytów?

Co dla nas oznacza konsolidowanie kredytów? Czy jest w tym jakikolwiek sens, czy to tylko dodatkowe formalności i wnioski? Każdy z kredytów, kart kredytowych i innych zobowiązań ma pewien okres kredytowania. On z kolei wpływa na wysokość raty, jaką miesięcznie musimy regulować. Czasem suma wszystkich miesięcznych rat może nas skutecznie drenować, co prowadzi do jeszcze większych problemów finansowych. Decydując się na konsolidację kredytu, możemy złączyć wszystkie kredyty i inne zobowiązania w jedno, co pozwoli nam płacić tylko jedną ratę. Teraz już nie będziemy musieli pamiętać o wykonaniu 3 bądź 5 przelewów w dane dni miesiąca. Od momentu, gdy podpiszemy umowę konsolidacji kredytu, tylko raz w miesiącu będziemy musieli uregulować płatność. Co więcej, na etapie składania wniosku o konsolidacje, jeszcze przed podpisaniem umowy otrzymamy informacje o wysokości miesięcznej raty. W zdecydowanej większości przypadków ta wartość jest znacznie mniejsza niż suma pojedynczych rat, które dotychczas płaciliśmy. Jeśli jednak miesięczna rata jest dla nas wciąż zbyt duża, nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć okres kredytowania, co zmniejszy kwotę raty miesięcznej.

Gdzie i jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który obecnie jest w ofercie wszystkich banków. Najlepszym więc pomysłem będzie złożenie takiego wniosku w banku, w którym wpływa nam wynagrodzenie. Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny? Możemy dokonać tego samodzielnie za pośrednictwem bankowości internetowej lub w oddziale, gdzie doradca będzie nam służył pomocą. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%