Zamknij

Rozwód w cywilizowany sposób. Czy szukać prawnika, który pomoże nam przetrwać ten trudny okres?

08:42, 05.01.2021 | RED
Archiwum

Małżeństwo to wspaniały czas dla obojga kochających się osób. Niestety, jeżeli są to osoby źle dobrane, bardzo często zaczyna coś się psuć. Czy to zdrada, czy też brak zrozumienia, przemoc, a może nawet choroba psychiczna jednego z partnerów sprawiają, że zaczyna dochodzić do powolnego rozpadu małżeństwa, który zazwyczaj kończy się rozwodem.

Jeżeli małżeństwo nie posiada dzieci, a współmałżonkowie godzą się na obopólnie ustalone warunki, to rozwiązanie małżeństwa może zakończyć się na jednej rozprawie. Jednakże nie zawsze jest to takie proste. Bardzo często para posiada małoletnie dzieci i małżonkowie chcą walczyć ze sobą o prawa rodzicielskie do nich. Często też zdarza się, że jeden ze współmałżonków nie wyraża zgody na rozwód lub po rozwodzie rozpoczyna się walka o podział majątku. Jak więc przejść przez tak trudy czas i przetrwać te niejednokrotnie traumatyczne wydarzenia? Z pomocą może przejść nam doświadczony prawnik.

Rozwód z kancelarią radcy prawnego

Decydując się na złożenie pozwu rozwodowego do sądu, zadajemy sobie pytanie „czy potrzebuje radcy prawnego do sprawy rozwodowej?” Zazwyczaj skorzystanie z pomocy prawnika trochę kosztuje, a tu przed nami jeszcze opłata związana z założeniem sprawy rozwodowej oraz koszty takich spraw, jak niezwłoczna przeprowadzka. A trzeba jeszcze za coś żyć. Niektórym osobom może się to po prostu nie opłacać i postanawiają nadal trwać w nieszczęśliwym związku.

Biorąc powyższe pod uwagę, rozwodzące się osoby, często decydują się na samodzielną walkę w sądzie. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ wszelkiego rodzaju pisma procesowe i wnioski, składane na rozprawie lub poza nią, muszą spełniać takie same wymogi, jak te nakładane na adwokata lub radcę prawnego. Co więcej, sędzia, jak również urzędnicy sądowi muszą pozostać bezstronni. Z tego względu nie można liczyć na pomoc z ich strony w trakcie procesu.

Jeżeli nie czujemy się na siłach oraz jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy z zakresu prawa, rozsądniej skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii radcy prawnego. Uzyskamy w tym wypadku kompleksową pomoc oraz wsparcie osoby o dużym doświadczeniu i wiedzy. Pomoże to nam przebrnąć przez wszystkie rozprawy, dokumenty oraz cały stres z tym związany.

Usługi prawne w sprawach rodzinnych

Profesjonalny radca prawny może pomóc osiągnąć zamierzony sukces w sprawie rozwodowej. Prawnik pomoże nam właściwie ocenić naszą sytuację prawną, wygrać batalię ze współmałżonkiem, który również posiada prawnika.

Dzięki pomocy prawnika, w procesie rozwodowym, uzyskamy nie tylko rozwiązanie małżeństwa, ale ustalimy kwestie związane z władzą rodzicielską, ustalimy kontakty drugiego rodzica z dzieckiem, ustalimy jego miejsce zamieszkania oraz uzyskamy pożądaną wysokość alimentów dla dziecka.

Poszukując pomocy prawnika do sprawy rozwodowej, można skorzystać z pomocy LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny https://legalfkancelaria.pl/oferta/sprawy-rodzinne. Uzyskamy w ten sposób kompleksowe wsparcie i niezbędną pomoc.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop