Zamknij

Czy przeciwieństwa rzeczywiście się przyciągają? Rodzaje osobowości w związku

12:16, 05.01.2021 | RED
Pixabay

On – typowy ekstrawertyk, ona ewidentna – introwertyczka. Czy mają szansę stworzyć udany związek? Oboje idealnie dopełniają się w różnych sytuacjach. Przeciwieństwa przyciągają się nie tylko w miłości, ale także w przyjaźni. Dlaczego tak bardzo ciągnie nas do osób, posiadających cechy przeciwne do tych, które my mamy? Czym właściwie jest tajemnicza siła, odpowiadająca za przyciąganie się przeciwieństw?  

Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają? 

Osoba, która jest inna niż my jest dla nas intrygująca. Może być niesamowitym źródłem energii i siły, a także inspiracji. Łączenie się w pary na zasadzie przeciwieństwa pokazuje, że introwertycy i ekstrawertycy potrafią stworzyć szczęśliwy związek, przyjaźń, a także cenne relacje partnerskie.  

Według badań, ludzi przyciągają osoby zupełnie do nich niepodobne, inne. Ponieważ mają oni cechy i właściwości, które Ci “inni” podziwiają, ale których sami nie posiadają. Wszyscy z pewnością znamy pary, dobrane na zasadzie przeciwieństw, które idealnie do siebie pasuję i wzorowo się dogadują. Czy to jest przepis na udany związek? Być może, po części tak.  

Jak stworzyć udany związek?

Nie podlega dyskusji fakt, że ludzie łączą się ze sobą na zasadzie przeciwieństw. Ważna jest jednak również atrakcyjność fizyczna, wygląd, umiejętność porozumienia się ze sobą, wspólne pasje, zainteresowania czy cechy charakteru, które umożliwiają ludziom właściwy kontakt. Sposób dobierania się ludzi w pary nie jest jednak do końca poznany i przebadany, mimo iż wciąż prowadzone są badania na tym polu. Wpływa na naszego przyszłego partnera życiowego ma wiele różnego rodzaju aspektów i życiowych czynników.  

Niezwykle ważny podczas doboru partnera jest zwrócenie uwagi na jego temperament. Jest to bowiem podstawa kształtowania się osobowości i jej rozwoju. Inaczej nazywa się go zdeterminowanym genetycznie zespołem dziedziczenia cech osobowości. Typ osobowości to jednak o wiele więcej niż biologia i geny. Na jej kształtowanie się mają wpływ również czynniki środowiskowe.  

Teoria o przeciwieństwach jest dość prawdopodobna, co jednak w przypadku podobieństw? Jeśli związek tworzą dwie osoby, o podobnych poglądach, zainteresowani podobnymi sprawami to oczywiście taki związek jak najbardziej ma dużą szansę na przetrwanie. Podobieństwa bowiem mogą amortyzować trudności, które pojawiają się w związku, łagodzić tarcia i napięcia, które pojawiają się w nawet najlepszej relacji.  

Ważne jednak, by zakochani byli do siebie dobrani odpowiednio także w łóżku. To, czy wasze sprawy związane z sexem przebiegają, zależy często od wielu różnych czynników. Każdy, nawet najciekawszy związek może czasami zmagać się z trudnościami. Szczególni w wieloletnim związku, mogą pojawiać się problemy – nuda, rutyna jednie będę to pogłębiać. Jak temu zaradzić? Jest kilka sposobów. Jednym z nich jest włączenie do waszego łóżkowego życia odrobiny pikanterii - maska BDSM, bielizna BDSM czy knebel BDSM? Eksperymentujcie! Może to czas, by spróbować czegoś, czego do tej pory nie próbowaliście? 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop