Zamknij

Dom pod klucz - czy warto?

12:19, 05.01.2021 | RED
Pixabay

Budowa domu to często ciężka decyzja. Wymarzone cztery kąty to początek wydatków. Prawdziwa zabawa zaczyna się, kiedy otrzyma się klucze do drzwi i wchodzi się do gotowego domu. Od tego momentu zaczynają się inwestycje w urządzanie miejsca. Dlatego czasem warto rozważyć zakup domu pod klucz.

Domy pod klucz - co to jest

Dla kogo budowa domu pod klucz?

Plusy i minusy domu pod klucz

Domy pod klucz - co to jest

Dom pod klucz to nic innego jak dom wybudowany i praktycznie gotowy do zamieszkania. W takim miejscu nie są potrzebne żadne dodatkowe wykończenia w przeciwieństwie do domu w stanie deweloperskim albo w tak zwanym stanie “surowym”. Cały proces, którym jest budowanie domów jest męczący i długotrwały. Zakup takiego miejsca jakim jest dom pod klucz jest o wiele prostsze niż budowa domu od podstaw. Takie rozwiązanie oferuje przykładowo: Dom 3E

Domy pod klucz to gotowe projekty, które można zakupić. Po podpisaniu umowy i uregulowaniu zapłaty czeka się po prostu na odbiór miejsca. Wszystko w środku jest gotowe - od instalacji elektrycznych, poprzez drzwi i ułożone płytki w łazience. Budowa domów pod klucz różni się od standardowej budowy tym, że projekt jest elementem umowy, nie będzie w nim żadnych odstępstw. Z jednego punktu widzenia to ogromny plus, z drugiego nie można przez to wprowadzać własnych pomysłów. 

Dla kogo budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz to świetne rozwiązanie dla osób, które są zapracowane i nie mają czasu doglądać jak idą postępy, albo sprawdzać czy ekipa wykończeniowa jest rzetelna. Budowanie domów w ten sposób to oszczędność czasu. Gotowy projekt czeka na wprowadzenie. To właśnie firma, która buduje czuwa nad terminowością i jakością. Taki dom pod klucz to idealny wybór dla osób, które chcą się od razu wprowadzić. To też świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie znają się na budownictwie i nie chcą mieć  nic wspólnego z poszukiwaniem wanny czy płytek do kuchni.

Plusy i minusy domu pod klucz

Budowa domu od podstaw ma swoje plusy i minusy. W przypadku decyzji o kupieniu takiego budynku jak dom pod klucz największym minusem jest brak możliwości wprowadzania zmian w projekt. Dom będzie wyglądał jak kilka lub kilkadziesiąt innych domów na osiedlu. Taki sam rozkład, identyczny projekt i podobne wykończenie. Koszty zakupu domu pod klucz są wyższe niż zakup domu w stanie deweloperskim, ale ten drugi trzeba potem wykończyć samodzielnie. Plusem jest szybkość wykonania projektu dom pod klucz i brak nerwów związanych z koordynacją budowy oraz wykończenia.

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop