Zamknij

Nie daj się nerwom – domowe sposoby na wyciszenie

10:07, 21.01.2021 | RED

Ciągły stres, życie w nieustającym pędzie, mnóstwo codziennych obowiązków – tak wygląda codzienność wielu z nas. Warto w tym wszystkim znaleźć odrobinę relaksu i wytchnienia. Sezon jesienno-zimowy szczególnie sprzyja wyciszeniu. Chłodne dni i długie wieczory zachęcają do pozostania w domu. Wykorzystaj ten czas dla siebie i zadbaj o swoje samopoczucie psychiczne.

Odrobina ruchu, czyli joga

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, dlatego warto znaleźć parę minut w ciągu dnia na choćby odrobinę ruchu. Korzystnym treningiem, który wpływa nie tylko na ciało, ale również na umysł jest joga. Rozciągające asany nie tylko pomagają się rozluźnić, ale też wyciszają organizm. Wybieraj uspokajające pozycje, których nauka nie jest skomplikowana, a na pewno poprawią Twój komfort psychiczny. Tego typu ćwiczenia bez problemu wykonasz w domu – wystarczy mata i wygodny strój. Postaw na wygodne legginsy do jogi i dopasowany top wykonane z miękkich materiałów, a nic nie będzie rozpraszać Twojej uwagi.

Terapia uważności, czyli mindfulness

Mindfulness opiera się na zwracaniu uwagi na bieżącą chwilę, na to, co tu i teraz. W tej terapii istotne jest słuchanie swojego ciała, co pozwala na zachowanie spokoju i reagowanie na niepokojące sygnały. Nieodłączną część tej metody odprężenia stanowi medytacja. To najlepszy sposób na wyciszenie i spokojne rozmyślania na temat otaczającej nas rzeczywistości. Uprzyjemnij sobie praktykę, sięgając po praktyczne poduszki do medytacji, które ułatwią zachowanie odpowiedniej postawy ciała, a przy tym łagodzą wszelkie napięcia stawowe, a także są doskonałym wsparciem dla kręgosłupa.

Nieoceniony wpływ ziół

Część z nich rośnie na łąkach i polach, część można uprawiać w przydomowym ogródku – mowa o ziołach, które pomagają nie tylko w łagodzeniu stanów zapalnych, ale są również świetnym środkiem uspokajającym. Jeśli cierpisz na zdenerwowanie lub problemy ze snem, zdecydowanie sięgnij po melisę, lawendę, chmiel czy rumianek. Podane w formie naparu doskonale smakują, a dodatkowo wyciszają.

Jak wyciszają bodźce zewnętrzne

Istnieje wiele sposobów na wyciszenie, ważne, by dobrać taki, który najbardziej Tobie odpowiada i przynosi najlepsze rezultaty. Działanie kojące ma także ciepło. Gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, ciepły prysznic czy termofory z gorącą wodą mogą przynieść ukojenie, podobnie jak dotykanie przyjemnych faktur. Miękki koc, śliska kartka lub głaskanie czworonożnego pupila wielu osobom poprawiają nastrój. Warto również zgłębić tajniki aromaterapii. Dzięki olejkom eterycznym, które znajdziesz na przykład w świecach, relaks będzie jeszcze przyjemniejszy. Znajdź swój sposób na spokój i poczuj się lepiej!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%